Akcja #360Śląskie: Zabrze Was zaskoczy. Na plus

  Akcja #360Śląskie: Zabrze Was zaskoczy. Na plus

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Sztolni Królowa Luiza, najstarszej kopalni w Zabrzu, spotkaliśmy uczniów z Zawiercia. Przyszli technicy samochodowi byli pod wrażeniem tego, co zobaczyli
  1/5
  przejdź do galerii

  W Sztolni Królowa Luiza, najstarszej kopalni w Zabrzu, spotkaliśmy uczniów z Zawiercia. Przyszli technicy samochodowi byli pod wrażeniem tego, co zobaczyli w zabrzańskich podziemiach ©Marzena Bugała-Azarko

  Akcja #360Śląskie: W ramach akcji 360Śląskie „Dziennika Zachodniego” dotarliśmy do Zabrza. Było warto, bo miasto jest bardzo ciekawe, a mieszkańcy otwarci. Mamy dla Was zagadkę. Do wygrania upominki DZ.
  Po Katowicach, Sosnowcu, Rybniku, Dąbrowie Górniczej, Tarnowskich Górach, Gliwicach, Będzinie, Jaworznie, Pszczynie, Częstochowie, Bielsku-Białej i Cieszynie z naszą akcją „360 Śląskie” odwiedziliśmy Zabrze.  Dotarliśmy tym samym, o czym przekonywali nas nasi także rozmówcy, do najbardziej śląskiego ze wszystkich śląskich miast (młodszym Czytelnikom przypominamy: to wypowiedź generała Charlesa de Gaullea, gdy odwiedził Zabrze w 1967 roku).

  Przed godz. 10. biała hybrydowa toyota prius z logo „Dziennika Zachodniego” i akcji „360 Śląskie” zaparkowała w samym sercu miasta, czyli na pl. Wolności, natychmiast wzbudzając zainteresowanie naszych Czytelników. Pytaliśmy, jak im się w Zabrzu żyje.

  Mamy dla Was zagadkę:

  Obejrzyjcie uważnie nasze zdjęcia wykonane kamerą 360 stopni. Na jednym z nich uchwyciliśmy miejsce, gdzie niegdyś w Zabrzu znajdowała się huta szkła. Podajcie numer tego zdjęcia 360 stopni.
  UPOMINKI DZ CZEKAJĄ  - Zabrze to piękne miasto. Mieszkam tu od zawsze i nie wyobrażam sobie, żebym miał mieszkać w jakimś innym mieście - mówi nam Andrzej Zawilski. - Bardzo dobre jest to, że mogą się tu rozwijać młodzi ludzie, wszak mamy Politechnikę oraz Dom Muzyki i Tańca, który jest z kolei miejscem często odwiedzanym przez ludzi starszych.

  Zabrzanie, choć w większości zadowoleni, nie kryli także słów krytyki: -Mieszka się dobrze, jest dużo zmian na lepsze. Zabrze to moje rodzinne miasto, ale trzeba koniecznie rozwiązać problem tego, że śmierdzi nam, z Zandki nawet do centrum dolatują zapachy - mówił pan Robert.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama