Rodzina 500+: Pierwsze wypłaty 500 plus na dziecko już po 10...

  Rodzina 500+: Pierwsze wypłaty 500 plus na dziecko już po 10 kwietnia

  Katarzyna Granda

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rodzina 500+: Pierwsze wypłaty 500 plus na dziecko już po 10 kwietnia

  ©123rf

  Trwa składanie wniosków do programu Rodzina 500plus. Kiedy pieniądze trafią do rodzin? W poniedziałek, minister Ewa Rafalska zapewniała, że wypłaty ruszą pod koniec kwietnia. Z kolei Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, na konferencji prasowej w Bielsku-Białej poinformował, że pierwsze pieniądze mogą trafić do rodzin już po 10 kwietnia.
  Rodzina 500+: Pierwsze wypłaty 500 plus na dziecko już po 10 kwietnia

  ©123rf

  Żeby doszło do wypłaty, wniosek o świadczenie musi przejść pozytywną weryfikację, a ta decyzja musi trafić do rąk wnioskodawcy. Dokument ten ma być dostarczany pocztą, za potwierdzeniem odbioru. Teoretycznie o kolejności rozpatrywania wniosków ma decydować kolejność ich wpłynięcia, niezależnie czy były składane osobiście czy drogą elektroniczną. Większość OPS rozważa jednak czy w pierwszej kolejności nie rozpatrywać wniosków, które nie wymagają dodatkowej weryfikacji.

  TARNOWSKIE GÓRY

  Agnieszka Matyja, kierowniczka MOPS, zaznacza, że wypłaty będą realizowane od razu po przyznaniu decyzji. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności składania - niezależnie od tego, czy wniosek był złożony osobiście, czy przez internet.

  KATOWICE

  Wypłaty pieniędzy będą realizowane, gdy pieniądze na świadczenia wpłyną do miasta. Kolejność rejestracji zgłoszeń i wypłat? Nie ma klucza, wnioski będą realizowane kolejno po wprowadzeniu ich do systemu.

  SOSNOWIEC

  Prawie tysiąc wniosków w sprawie wypłaty świadczeń złożyli do tej pory mieszkańcy Sosnowca. W poniedziałek w MOPS zapadły już pierwsze decyzje w sprawie decyzji o wypłacie świadczenia. Do wnioskujących decyzje dostarczą kurierzy.

  DĄBROWA GÓRNICZA

  Pierwsze wypłaty świadczeń wychowawczych w ramach 500 Plus w Dąbrowie Górniczej planowane są po 10 kwietnia 2016 r. Według danych z 4 kwietnia, w Dąbrowie Górniczej złożono dotychczas 1559 wniosków. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności składania, bez względu na formę ich złożenia.

  CZĘSTOCHOWA

  W poniedziałek do g. 12 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zarejestrował 1189 wniosków papierowych i 1275 wniosków elektronicznych. Tu o szybkości wysyłania pieniędzy nie będzie decydował termin wpłynięcia wniosku ani jego forma (papierowa czy elektroniczna). Najprostsze wnioski o 500 zł na drugie i kolejne dziecko zostaną rozpatrzone dość szybko, a te wymagające zaświadczenia o dochodach będą analizowane dłużej. Nie podano na razie pierwszych terminów wypłat.

  RYBNIK

  Rybnik nie ma jeszcze na koncie pieniędzy potrzebnych do wypłaty świadczeń 500 Plus. Wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski mówił, że podczas spotkania na temat programu z wojewodą, szacowano, że przelew wpłynie na konto miasta ok. 8 kwietnia. Przy wypłacie świadczeń nie będzie brane pod uwagę, czy ktoś złożył wniosek drogą elektroniczną, czy osobiście. Wnioski będą rozpatrywane wspólnie, zgodnie z kolejnością wpłynięcia. Jak dotąd w sumie złożono 1316 wniosków, z czego 1052 drogą elektroniczną.

  ŚWIĘTOCHŁOWICE

  Wnioski będą rozpatrywane chronologicznie, począwszy od wniosków złożonych 1 kwietnia. Nie ma znaczenie, czy były złożone w formie papierowej, czy elektronicznej - powiedziała nam Marta Tomasik, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych świętochłowickiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  GLIWICE

  Tylko w sobotę wpłynęło 497 wniosków, w niedzielę 263. Od piątku wpłynęło łącznie 1910 wniosków - informuje Beata Bonk, kierownik Działu Świadczeń Wychowawczych w Gliwicach.

  MYSŁOWICE

  Tu wypłacanie świadczeń rodzinnych w ramach programu planowane jest już w kwietniu. Uzależnione jest to od środków MOPS. Kolejność rozpatrywania wniosków uzależniona będzie tylko od tego, czy dany wniosek jest kompletny. Nie ma znaczenia to, czy został złożony w formie papierowej, czy elektronicznie.

  WODZISŁAW ŚLĄSKI

  Od piątku wpłynęło tu łącznie 500 wniosków. Część pieniędzy na świadczenia tutejszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej już ma, ale nie wiadomo, kiedy będą przelewane wnioskodawcom. Najpierw trzeba zarejestrować i zatwierdzić wnioski. Liczy się kolejność zgłoszeń.

  SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

  Wypłaty mogą nastąpić nawet w kwietniu, jeśli miasto otrzyma finanse z urzędu wojewódzkiego, a ten z ministerstwa. Wszystkie wnioski są na bieżąco weryfikowane i wprowadzane do systemu. To system nadaje numer poszczególnym wnioskom, więc nie ma znaczenia, czy są to wnioski złożone osobiście, czy drukowane. Decyduje kolejność ich złożenia.

  PSZCZYNA

  Tutejszy OPS przyjął 1053 wnioski. Wypłaty rozpoczną się, kiedy do OPS-u wpłyną pieniądze.

  ZABRZE

  Pierwsze pieniądze mają zostać wypłacone jeszcze w kwietniu. Decyduje raczej kolejność złożenia i to, czy nie trzeba będzie cofać wniosków do poprawy. Jak ktoś złożył na początku i bez błędów, to dostanie jako jeden z pierwszych.

  BIELSKO-BIAŁA

  Nie wiadomo, kiedy pieniądze będą mogły zostać wypłacone rodzicom. Pewne jest, że kolejność złożenia wniosku nie będzie miała znaczenia przy wypłatach.

  Program „Rodzina 500 Plus” w naszym regionie: tysiące wniosków już złożonych, miasta czekają na pieniądze z ministerstwa


  W większości przypadków o kolejności rozpatrywania wniosków w programie „Rodzina 500 Plus” ma decydować kolejność ich wpłynięcia, niezależnie od tego, czy były składane osobiście, czy drogą elektroniczną. Są jednak pomysły, aby w pierwszej kolejności rozpatrywać wnioski, które nie wymagają dodatkowej weryfikacji o dochodach. Poza tym, aby doszło do wypłat, pieniądze muszą trafić do miast i gmin. Na razie ich nie ma.

  Przypomnijmy: aby doszło do wypłaty, wniosek o świadczenie musi przejść pozytywną weryfikację. Dopiero wówczas podjęta zostanie decyzja o przyznaniu świadczenia, która następnie trafi do wnioskodawcy. Dokument ten ma być dostarczony pocztą. - Aby obniżyć koszty, rozważamy zatrudnienie kurierów, którzy zajmą się dostarczaniem decyzji - wyjaśnia Sonia Marekwia, dyrektor OPS w Pszczynie. Takie rozwiązanie wprowadzono już w Sosnowcu.

  Kiedy dany ośrodek uzyska informację o dostarczeniu decyzji, można będzie wypłacać świadczenie.


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ, JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Komentarze (54)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego

  sylwia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A mnie ops rozliczylo za 2016 dlaczego i mi nie przyznali przecież miało być za 2014

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500 plus

  ewelina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Witam mam pytanie złożyłam wniosek 31 maja I czy Moge liczyc na wyplate w czerwcu kros može wie?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  tusia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ja składałam 27 mają i 21 czerwca miałam już decyzje

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HAhahaha

  Aga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Czy to pytanie retoryczne? Ludzie prawie 3 miesiace czekaja od poczatku kwietnia i nic nie maja - ani kasy ani decyzji. Wiec sie modl zeby w twojej gminie bylo inaczej :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500+

  krakow (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  czy ktos wie jak idzie sprawdzanie wnioskow w krakowie?????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A u nas jak zawsze

  Gość z Będzina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Brak informacji zero telefonów nikt nic nie wie czeski film

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  weryfikacja wniosków

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bzdura... Mój wniosek leży w gminie od 15 kwietnia jest to tylko na 2 dziecko więc nie potrzebuje dodatkowej weryfikacji. Znajome które składały wnioski pod koniec kwietnia mają już decyzję i...rozwiń całość

  Bzdura... Mój wniosek leży w gminie od 15 kwietnia jest to tylko na 2 dziecko więc nie potrzebuje dodatkowej weryfikacji. Znajome które składały wnioski pod koniec kwietnia mają już decyzję i pieniądze na koncie za 2 miesiące. Dzwoniąc do gminy 3 razy pani informuje mnie za każdym razem że od kwietnia dostanę wyrównanie i że mają tylko dwie ręce , a na pytanie w jakiej kolejności weryfikują wnioski, czy liczy się data wpływu wniosku czy może alfabetycznie albo jeszcze jakimś innym sposobem nie umie mi odpowiedzieć. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dokładnie

  Jonasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Woj.opolskie, u nas dokładnie to samo, czeski film, Panie w MOPs nie potrafią odpowiedzieć wg jakich kryteriów weryfikują, nasz wniosek od 06.04 leży...i pewnie czeka sobie-chyba na lepsze czasy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Andzia

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Weź się stuknij w głowę profesorko za dwa grosze . Pouczaj sobie domowników jak ich Masz a nie pouczaj innych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nikt nie umie pisać dobrze.

  Andzia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Za 500+ niech każdy sobie kupi słownik...rozwiń całość

  Za 500+ niech każdy sobie kupi słownik ortograficzny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nikt nie umie pisać dobrze.

  Andzia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Za 500+ niech każdy sobie kupi słownik...rozwiń całość

  Za 500+ niech każdy sobie kupi słownik ortograficzny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mąż za granicą

  Beata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Mam pytanie. Mąż pracuje w Austrii mamy troje dzieci i chciałabym się dowiedzieć czy te pieniądze dostaniemy?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak

  Mx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na 2 i 3 tak

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  haha

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  I co jeszcze do tego, a podatki placicie w Pl czy Austrii.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  haha

  mm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  jak nie pobieracie na dzieci podobnego świadczenia w Australii to dostaniecie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  aha

  Beata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  w Polsce.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlugo

  net (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  wniosek wyslany 1 kwietnia droga bankowa i jeszcze nierozpatrzony. pierwszym placa co zlozyli na miejscu.to po co banki i inne strony internetowe zrobily 500+ moglam isc tez na miejsce i juz bym...rozwiń całość

  wniosek wyslany 1 kwietnia droga bankowa i jeszcze nierozpatrzony. pierwszym placa co zlozyli na miejscu.to po co banki i inne strony internetowe zrobily 500+ moglam isc tez na miejsce i juz bym dostala.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !!

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  To mogłaś iść a nie żalic się teraz !! Ja byłam osobiście i też jakoś nie mam


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gość

  Anka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Witam jak to jest ze jedni składali wnioski w maju już otrzymują 500 plus. Ja chodzę się pytam i ciągle słyszę to samo ze mają na to trzy miesiące. Panie z urzędu w Rumi mają gdzieś to

  Wniosek na 500 zł na dziecko [WZÓR WNIOSKU]

  Rodzina 500 plus, wzory wniosków do pobrania

  Rodzina 500 plus, wzory wniosków do pobrania

  Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Instrukcja krok po kroku

  Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Opis dla każdej karty wniosku

  Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Opis dla każdej karty wniosku

  Program RODZINA 500 PLUS. Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi

  Pytania i odpowiedzi na temat programu RODZINA 500 PLUS

  Pytania i odpowiedzi na temat programu RODZINA 500 PLUS

  Gdzie złożysz wniosek 500 PLUS w woj. śląskim

  Lista punktów, które przyjmują wnioski w miastach woj. śląskiego

  Lista punktów, które przyjmują wnioski w miastach woj. śląskiego

  Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

  Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

  Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

  MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

  Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

  Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

  Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

  Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem