Wypłaty 500 zł na dziecko z programu Rodzina 500+ W tych...

  Wypłaty 500 zł na dziecko z programu Rodzina 500+ W tych miastach nie płacą [RAPORT DZ]

  Kamila Rożnowska, reporterzy DZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  500 zł na dziecko, rodzina 500 plus, od kiedy wypłaty, dla kogo, zasady terminy

  W województwie śląskim do programu 500+ złożono na razie 172 tys. wniosków i wydano 17 315 pozytywnych decyzji ©123rf

  Rodzina 500 PLUS. W niektórych gminach 500 zł już wypłacają, w innych zaczną dopiero w maju. Od czego to zależy? Reporterzy „Dziennika Zachodniego” specjalnie dla Państwa sprawdzili, jak w gminach i powiatach naszego województwa wygląda realizacja rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące nie tylko liczby złożonych wniosków, ale także te dotyczące terminów płatności. Okazuje się, że z tym bywa różnie w Śląskiem. 500 ZŁ NA DZIECKO, RODZINA 500 PLUS, KIEDY PIENIĄDZE 500 PLUS, OD KIEDY WYPŁATY RODZINA 500 PLUS
  500 zł na dziecko, rodzina 500 plus, od kiedy wypłaty, dla kogo, zasady terminy

  W województwie śląskim do programu 500+ złożono na razie 172 tys. wniosków i wydano 17 315 pozytywnych decyzji ©123rf

  Rodzina 500 PLUS, u nas dowiesz się od kiedy rozpoczynają się wypłaty z programu Rodzina 500 plus.

  Pierwsze trzy tygodnie składania wniosków w ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus” za nami. Kiedy przygotowaliśmy nasz raport, Śląski Urząd Wojewódzki jeszcze zbierał od samorządów informacje dotyczące liczby zebranych wniosków i wydanych decyzji w minionym tygodniu. Ale już wiadomo, że do 15 kwietnia w całym regionie złożono prawie 172 tys. wniosków i wydano 17 315 pozytywnych decyzji.

  500 zł na dziecko
  Absolutna większość osób, ubiegających się o to świadczenia, zdecydowała złożyć je w formie papierowej - było ich ponad 117 tys. Może to i lepiej, bo z analiz prowadzonych przez placówki przyjmujące te dokumenty wynika, że ok. 70 proc. wniosków składanych elektronicznie zawiera błędy. Na przykład w Chorzowie rekordzista swoje dokumenty przesyłał aż 33 razy. Najczęstszymi błędami jest m.in. niepodanie imienia pierwszego dziecka lub numeru pesel jednego z członków rodziny. Jeśli nie wypełniliśmy poprawnie którejś z rubryk, zostaniemy wezwani do uzupełnienia formularza, jednak może to wydłużyć czas wydania decyzji w naszej sprawie.

  Natomiast jeśli chodzi o szybkość wypłat w Śląskiem, to też różnie bywa. Są gminy, w których pieniądze trafiały do zainteresowanych niemal od ręki - w Sosnowcu pierwsze wypłaty były realizowane już w pierwszym tygodniu. Jednak zdarzają się również miejscowości, gdzie rodziny dopiero czekają na wypłaty, np. w Jastrzębiu Zdroju będą realizowane w pierwszym tygodniu maja.

  Magdalena Bukowska z Biura Promocji i Mediów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyjaśnia, że rozpatrywanie wniosków i realizacja płatności to zadanie zlecenie gminy.

  - Rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia może oczywiście nastąpić wcześniej. Jest to uzależnione od możliwości organizacyjnych i sprawności samorządu - mówi. Dodaje, że w pierwszym okresie funkcjonowania programu (od 1.04 do 1.07) gminy mają do trzech miesięcy na wydanie decyzji i wypłatę od momentu daty wpływu prawidłowo wypełnionych dokumentów.

  Są miejscowości, gdzie pierwsze transze zostały już wypłacone, ale zdarzają się także miejsca, gdzie przelewy zostaną wysłane albo na początku przyszłego tygodnia, albo dopiero w pierwszym tygodniu maja. Jeśli nie złożyliście Państwo jeszcze swoich wniosków i macie wątpliwości, jak je wypełnić, to możecie skorzystać z mobilnego punktu informacyjnego. To charakterystyczny bus, oznaczony logiem programu, który odwiedzi wszystkie gminy województwa. W poniedziałek zawita do Krzepic, Kłobucka, Wręczycy Wielkiej, Łazów oraz Żarnowca.

  500 zł na dziecko. Będzin
  W Będzinie pierwsze środki wypłacono 19 kwietnia (77000 zł, 95 osób). Kolejne poszły na konta 22 kwietnia (65500 zł, 87 osób). W Sławkowie nie są jeszcze wypłacane środki. Wypłaty rozpoczną się w pierwszej połowie maja, ale nie później niż 15 maja. W Czeladzi wpłynęło ponad 1100 wniosków. Pierwsze wypłaty – 27 kwietnia. Mieszkańcy Mierzęcic złożyli 338 wniosków. Pieniądze będą wypłacane w maju. Mieszkańcy Bobrownik złożyli 515 wniosków. Wydano 130 decyzji. Pierwsze wypłaty – 25 kwietnia. W Psarach złożono 443 wnioski. Pierwsze pieniądze (25-30 decyzji) będą wypłacone do końca kwietnia.
  Mieszkańcy Wojkowic złożyli ok. 350 wniosków. Pierwsze wypłaty – 27 kwietnia. W Siewierzu wpłynęło 636 wniosków. Pierwsze pieniądze poszły 20 kwietnia – 90 166,70 zł (130 wniosków). Kolejne wypłaty 29 kwietnia (50 wniosków) i 5 maja.

  500 zł na dziecko. Bielsko-Biała
  Wczoraj pierwsi rodzice w Bielsku-Białej mogli odebrać świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 +. Ale tylko ci, którzy nie posiadają konta bankowego. Wczoraj ruszyły wypłaty świadczenia wychowawczego w Bielsku-Białej. Pieniądze wypłacane były tylko gotówką w kasie osobom, które nie posiadają własnego konta bankowego. Wszyscy pozostali rodzice, którzy złożyli wnioski, pieniądze otrzymają przelewem na konto dopiero 27 kwietnia. W Bielsku-Białej z programu Rodzina 500+ świadczenia może otrzymać około 13 tysięcy dzieci. W powiecie bielskim świadczenia wychowawcze otrzymali natomiast rodzice w gminie Czechowice-Dziedzice. W tamtejszym Urzędzie Miejskim w pierwszych dwóch tygodniach funkcjonowania programu urzędnicy przyjęli 1850 wniosków, czyli ponad trzy czwarte spodziewanych. Większość wniosków – 1 254 – trafiła do Urzędu Miejskiego w formie papierowej, a 573 drogą elektroniczną.

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ, JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Program Rodzina 500+

  500 zł na dziecko. Częstochowa
  W Częstochowie pierwsze wypłaty na konta rodzin wpłyną pod koniec kwietnia. W gminie Janów już ponad 40 rodzin otrzymało pieniądze.W Poczesnej wypłaty zaczną się w maju. Koniecpol przesłał pieniądze na konta około 80 rodzin. W Starczy wypłaty zaczną się pod koniec kwietnia, a w Kamienicy Polskiej na początku maja. W Konopiskach planują wypłaty na koniec kwietnia, początek maja. W Rędzinach jeszcze w tym miesiącu. Będzie też możliwość pobrania pieniędzy w kasie GOPS. Z kolei w gminach Mykanów i Mstów pierwsze wypłaty będą 25 kwietnia. W Przyrowie pieniądze trafiły już do 35 osób. W Dąbrowie Zielonej wypłacono świadczenia ponad 100 rodzinom. W Kruszynie wypłaty dostało już 50 osób, wkrótce pieniądze otrzyma kolejnych kilkadziesiąt. W maju wypłaty z 500+ będą tam realizowane 10 i 20 dnia miesiąca. Można otrzymać pieniądze w banku, który znajduje się w tym samym budynku co GOPS. W Lelowie pierwsze wypłaty będą pod koniec kwietnia.

  500 zł na dziecko. Dąbrowa Górnicza
  W Dąbrowie Górniczej wpłynęło dotychczas 4261 wniosków, w tym 2456 w wersji papierowej, a 1805 w wersji elektronicznej. Wypłaty świadczenia rozpoczęły się po 20 kwietnia. Na realizację programu Rodzina 500 + Dąbrowa Górnicza dostała nieco ponad 31 milionów złotych. Jak obliczyli dąbrowscy urzędnicy, uprawnionych do przyznania świadczenia jest około 8 tys. mieszkańców tego miasta.

  Kolejne miasta na następnej podstronie
  1 3 4 5 ... 7 »

  Czytaj także

   Komentarze (822)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy

   Mama (gość)

   Zgłoś

   Witam wie ktos z tychow kiedy beda puszczac 500+ w maju?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy

   Mama 1 (gość)

   Zgłoś

   Witam wie ktoś kiedy będą puszczać pieniądze z rodzinnego i pielęgnacyjne go w miesiącu kwietniu ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy

   Mama (gość)

   Zgłoś

   Witam podobno 15 lutego mają puszczać znajoma mówiła tylko chyba znów brakuje im pieniazkow bo składała sobie o becikowe .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy

   Mama (gość)

   Zgłoś

   Witam wie ktos kiedy w tychach beda puszczac 500+ i rodzinne.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy mama gość

   mama Sosnowiec (gość)

   Zgłoś

   Pytasz co miesiąc o to samo.Kobieto wyluzuj. może by tak do pracy rękawy zakasać.a nie czekać na pieniądze dzieci.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy

   Mama (gość)

   Zgłoś

   Po pierwsze nietwoja sprawa kobieto z sosnowca nieznasz mnie i mojej sytuacji a po drugie ty niebedziesz mi gadac co mam robic ja pytalam ludzi z Tychow nie goroli!!! Milego dnia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy

   Mama (gość)

   Zgłoś

   Witam czy wie ktos kiedy w lutym beda puszczac 500+ i rodzinne w tychach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tychy

   Mama 1 (gość)

   Zgłoś

   Skąd te tysiace?
   Mam niepełnosprawnego wczesniaka z 29 tc ciąży z waga urodzeniowa850 gram i to są tysiące?
   Ledwo starcza na rehabilitację leki bo syn ma powikłania wczesniacze.
   I nie ma stopnia...rozwiń całość

   Skąd te tysiace?
   Mam niepełnosprawnego wczesniaka z 29 tc ciąży z waga urodzeniowa850 gram i to są tysiące?
   Ledwo starcza na rehabilitację leki bo syn ma powikłania wczesniacze.
   I nie ma stopnia orzeczenia tylko symbol orzeczenie a to co pani pisze to jest zasiłek pielęgnacyjny 153 zł. Także wolała bym mieć zdrowe dziecko i nie pytać czy podwyzszyli pieniądze .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tyszanka

   Mama (gość)

   Zgłoś

   Witam wie ktos kiedy mops w tychach bedzie puszczal 500+ i rodzinne?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mama 1

   Tychy (gość)

   Zgłoś

   Hej dziewczyny jak to jest z pielęgnacyjnym.
   Bo od 1 stycznia wzrosło z 1300 na 1406 zł i teraz nowy wniosek trzeba składać czy automatycznie będą wypłacać podwyższone.
   Mam orzeczenie na dziecko...rozwiń całość

   Hej dziewczyny jak to jest z pielęgnacyjnym.
   Bo od 1 stycznia wzrosło z 1300 na 1406 zł i teraz nowy wniosek trzeba składać czy automatycznie będą wypłacać podwyższone.
   Mam orzeczenie na dziecko niepełnosprawne poniżej 16 roku życia (niemowlak.)
   Pozdrawiam zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jaja jakies

   patrycja (gość)

   Zgłoś

   ile ?!!!!!!!!!! lol..... ja mam grupe na 2 stopnie st umiarkowany i o ile Pani chodzi o PIELEGNACYJNY... to dostaje UWAGA UWAGA : 153 zł.... skad u Pani te tysiace ?!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mama

   Tychy (gość)

   Zgłoś / 1

   Witam czy ktoś otrzymal dzisiaj 500+ przelew.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mama 1

   Tychy (gość)

   Zgłoś

   Witam ja mam nazwisko które mieści się do przedziału P , otrzymałam dziś 500 + czekam teraz na świadczenie pielęgnacyjne ciekawe kiedy puszcza i ciekawe czy na to też im brakuje ..


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mama

   Tyszanka (gość)

   Zgłoś

   Witam tak jak pisalam puscili do litery P a reszta ma czekac bo mops trzyma kase na koncie maja duzy procent z tego musza napchac sobie kase kieszeniami klamie mops w tychach ze kasy niedostali...rozwiń całość

   Witam tak jak pisalam puscili do litery P a reszta ma czekac bo mops trzyma kase na koncie maja duzy procent z tego musza napchac sobie kase kieszeniami klamie mops w tychach ze kasy niedostali oszusci szkoda nerwow i slow na to jak funkcjonuje mops i pani kierownik urzedasy osrane wstyd ze tak robia w Mopsie tragedia!!!!zwiń

   Wniosek na 500 zł na dziecko [WZÓR WNIOSKU]

   Rodzina 500 plus, wzory wniosków do pobrania

   Rodzina 500 plus, wzory wniosków do pobrania

   Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Instrukcja krok po kroku

   Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Opis dla każdej karty wniosku

   Jak wypełnić WNIOSEK 500 PLUS. Opis dla każdej karty wniosku

   Program RODZINA 500 PLUS. Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi

   Pytania i odpowiedzi na temat programu RODZINA 500 PLUS

   Pytania i odpowiedzi na temat programu RODZINA 500 PLUS

   Gdzie złożysz wniosek 500 PLUS w woj. śląskim

   Lista punktów, które przyjmują wnioski w miastach woj. śląskiego

   Lista punktów, które przyjmują wnioski w miastach woj. śląskiego

   Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

   Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

   Rodzina 500 + Obligacje zamiast gotówki, to pomysł rządu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama