50 wpływowych kobiet: obradowała kapituła. Ich decyzję...

  50 wpływowych kobiet: obradowała kapituła. Ich decyzję poznamy 8 kwietnia

  KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  50 wpływowych kobiet: obradowała kapituła
  1/32
  przejdź do galerii

  50 wpływowych kobiet: obradowała kapituła ©Arkadiusz Gola/Polskapresse

  W czwartek w Media Centrum, siedzibie „Dziennika Zachodniego”, dziewięciu jurorów tworzących kapitułę plebiscytu 50 najbardziej wpływowych kobiet woj. śląskiego, wybrało swoje laureatki. W pierwszym etapie głosowania Czytelnicy i Internauci wyłonili nazwiska 50 – ich zdaniem – najbardziej wpływowych kobiet. Najwięcej głosów (144 tys.) zebrała Beata Drzazga, właścicielka firmy BetaMed.
  Dopiero z tego grona kapituła wybrała swoje laureatki. Nazwiska 10 pań poznamy 8 kwietnia podczas finałowej gali w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Choć w ostatecznym głosowaniu kapituła była jednomyślna, to wybór 10 pań z grona 50 wcale taki łatwy nie był. Bowiem w tym gronie znalazły się panie reprezentujące bardzo szeroki wachlarz dziedzin życia. Od społecznego czy kulturalnego, poprzez działalność samorządową, naukową czy gospodarczą.

  - W plebiscycie chcieliśmy docenić panie, które aktywnie pracują dla regionu, które mają wpływ na to, co dzieje się w naszym regionie – komentował podczas obrad kapituły Zenon Nowak, prezes Dziennika Zachodniego.

  W skład kapituły plebiscytu wchodzą prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego, którego w czwartkowym głosowaniu reprezentował dr Mirosław Nakonieczny, prorektor Uniwersytetu Śląskiego, Henryk Kretek, dyrektor biura posła do PE, który był przedstawicielem prof. Jerzego Buzka, eurodeputowanego, byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, prof. Przemysław Jałowiecki, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Kazimierz Karolczak, członek zarządu woj. Śląskiego, który reprezentował Wojciecha Saługę, marszałka woj. Śląskiego, Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego, którego reprezentowała Julia Korus, Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, Zenon Nowak, prezes Dziennika Zachodniego oraz Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego.

  Rozmowy z laureatkami internetowego głosowania w plebiscycie znajdziecie państwo w wydaniu magazynowym DZ 1 kwietnia.


  *Hit internetu. Złap kurczaka i zajączka. Interaktywna zabawa na święta wielkanocne. [SPRÓBUJ]

  *Wielkanoc: W których sklepach jest najtaniej? SPRAWDZILIŚMY Zobacz raport
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czym się oni zajmują?

   Nociek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Nie mają nic lepszego do roboty tylko się takimi głupotami zajmować? Wpływowe kobiety. Może za chwilę będą konkursy na najbardziej wpływowego przedszkolaka? Albo na najbardziej wpływowego portiera?...rozwiń całość

   Nie mają nic lepszego do roboty tylko się takimi głupotami zajmować? Wpływowe kobiety. Może za chwilę będą konkursy na najbardziej wpływowego przedszkolaka? Albo na najbardziej wpływowego portiera? A na cóż taka pani ma wpływ? Uprzedzam, że nie chodzi o żadne seksistowskie uprzedzenia. Z panami sprawa byłaby identyczna. Może nasi regionalni działacze mają wpływ na uzdrowienie Europy? Weźcie sobie na wstrzymanie panie i panowie rektorzy i redaktorzy.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama