Wybierzcie z nami 50 najbardziej wpływowych kobiet w...

  Wybierzcie z nami 50 najbardziej wpływowych kobiet w Śląskiem [PLEBISCYT DZ]

  Anna Zielonka, Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybierzcie z nami 50 najbardziej wpływowych kobiet w Śląskiem [PLEBISCYT DZ]
  Kobietami sukcesu trzeba się więc chwalić i wyróżniać je przy każdej okazji. W pełni na to zasługują. Dlatego już po raz trzeci ogłaszamy wielki plebiscyt „Dziennika Zachodniego” i portalu dziennikzachodni.pl, w którym razem z naszymi Czytelnikami wybierzemy „50 najbardziej wpływowych kobiet woj. śląskiego”.
  Wybierzcie z nami 50 najbardziej wpływowych kobiet w Śląskiem [PLEBISCYT DZ]
  W głosowaniu biorą udział panie z naszego województwa, które naszym zdaniem najbardziej zasługują na kandydaturę. Wśród nich znalazły się m.in. prezeski wielkich przedsiębiorstw, fundacji i stowarzyszeń, działaczki społeczne i polityczne, posłanki i senatorki, włodarze miast i gmin, a także aktorki, reżyserki, piosenkarki, pisarki, poetki, siostry zakonne, lekarki, naukowcy, prokuratorzy, sportsmenki... Jednym słowem, mamy komplet wielkich osobistości naszego regionu. Każda z pań ma bowiem na swoim koncie takie osiągnięcia, obok których nie można przejść obojętnie, a które należy zauważyć i wyróżnić.

  Chcemy, drodzy Czytelnicy, abyście w głosowaniu wybrali z zaprezentowanej grupy przedsiębiorczych kobiet te, które, Waszym zdaniem, powinny znaleźć się w gronie 50 najbardziej wpływowych. Z kolei z ich grona specjalnie powołana przez nas Kapituła wybierze 10 najbardziej wyróżniających się pań, a z tej dziesiątki jedną zwyciężczynię całego plebiscytu. Również nasi Internauci wskażą swoją faworytkę.

  Tu możesz zagłosować w plebiscycie "50 najbardziej wpływowych kobiet"

  Głosowanie SMS-owe potrwa do 24 marca do godz. 11.59. Za pomocą klików i Facebooka można głosować z kolei do 18 marca. Komisja Plebiscytowa po zweryfikowaniu nadesłanych głosów ogłosi, kto dostał się do grona 50 wpływowych pań, jeszcze w dniu zakończenia głosowania o godzinie 12.00. Wyniki pojawią się na stronie internetowej www.dziennikzachodni.pl.
  Kapituła, która wybierze 10 najbardziej wpływowych pań i tę jedną, wyróżniającą się najbardziej, zbierze się 24 marca. Uroczysta gala, na której ogłosimy wyniki naszego plebiscytu, nagrodzimy zwyciężczynię wybraną przez Kapitułę i laureatkę głosowania internetowego, odbędzie się 8 kwietnia. Laureatki plebiscytu otrzymują statuetki i tytuł najbardziej wpływowej kobiety województwa śląskiego.

  Głosowanie odbywa się na trzy sposoby:
  - za pomocą SMS Premium poprzez zakup e-wydania „Dziennika Zachodniego”, wysyłając SMS na numer 72355, w treści wpisując prefiks oraz numer wybranej kandydatki. Koszt 2,46 zł z VAT;
  - za pośrednictwem strony internetowej www.dziennikzachodni.pl poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk;
  - za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook;
  szczegóły akcji na www.dziennikzachodni.pl/50kobiet

  Sukces ma wiele twarzy, dla każdego oznacza coś innego


  Warto przypomnieć, że laureatką pierwszej edycji naszego plebiscytu, która odbyła się w 2009 roku, została śp. Krystyna Bochenek, tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej wicemarszałek Senatu. W drugiej odsłonie konkursu, która miała miejsce w 2014 roku, wygrały dwie panie - Elżbieta Bieńkowska, polityk, wówczas wicepremier w rządzie Donalda Tuska - wybrana przez komisję konkursową, i Bożena Rojewska, prezeska zarządu Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Katowicach i radna Rady Miasta w Katowicach - laureatka głosowania internetowego.

  Specjalnie z okazji nowej edycji naszego plebiscytu zapytaliśmy obie panie, kim, według nich, jest kobieta sukcesu. Elżbieta Bieńkowska, obecnie komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług w Unii Europejskiej, przekonuje, że nie da się znaleźć jednej definicji, która tłumaczyłaby, czym charakteryzuje się taka osoba. - Trudno powiedzieć, co w dzisiejszym świecie oznacza to pojęcie - zaznacza. - Każda z nas, każda kobieta może być kobietą sukcesu - dodaje. Jej zdaniem, dla każdej z pań sukces oznacza co innego. - Dla niektórych kobiet sukces to rodzina, dzieci. Dla innych to sukces zawodowy, dla jeszcze innych to spokojne życie - podkreśla. - Najważniejsze, aby czuć się dobrze samemu ze sobą, w codziennych obowiązkach, w życiu, w rodzinie. To poczucie stabilizacji i spełnienia świadczy o sukcesie każdego człowieka, niezależnie od płci - zaznacza pani Elżbieta.

  A jak sprawę widzi nasza druga laureatka, Bożena Rojewska? - Wybitne kobiety przypominają wybitnych sportowców. Na ich sukces składa się 20 procent talentu i 80 procent ciężkiej pracy - podkreśla. - Dużą pomocą służą również najbliżsi. Bez ich wsparcia, zrozumienia i sporych pokładów cierpliwości kariery wielu kobiet mogłyby się rozpocząć i zakończyć co najwyżej w… kuchni - stwierdza pół żartem, pół serio. Zaznacza jednocześnie, że kobieta wybitna to taka, z którą możemy porozmawiać nie tylko o jej codziennych obowiązkach. - To osoba, która poszerza swe horyzonty. Dobre wykształcenie zdaje się być w tym wypadku nieodzowne - dodaje nasza laureatka.

  Nie ma żadnych wątpliwości, że liczba wpływowych pań w naszym województwie rośnie. - Wystarczy przyjrzeć się liście fantastycznych kobiet, biorących udział w plebiscycie - kwituje. Odnosi wrażenie, że z roku na rok mężczyźni przestają być główną przeszkodą w karierze ambitnej kobiety. - Rywalizujemy z nimi jak równy z równym. Coraz częściej decyduje wiedza i doświadczenie, a nie przestarzałe stereotypy. O ile się nie mylę, to przedstawicielki naszej płci w ostatnich latach kierują pracami polskiego rządu… - zaznacza pani Bożena.

  Przekonuje, że każdy jest kowalem swego losu. Receptą na szczęście jest wiara we własne siły i dokonane wybory. Pokazuje to na własnym przykładzie. - Role, które pełnię, mogą przynieść wiele satysfakcji. W końcu sama je wybrałam. Nie jestem osobą użalającą się na wyrzeczenia, którym się poddaję. To mogłoby świadczyć, że mimo pewnych sukcesów, jestem osobą nieszczęśliwą. A tak nie jest! Kobieta sukcesu to kobieta spełniona, a problemy są po to, by je rozwiązywać - zapewnia na koniec nasza laureatka.

  Tu możesz zagłosować w plebiscycie "50 najbardziej wpływowych kobiet"


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama