Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

23 września Śląska Noc Naukowców. To już szósta edycja

red.
23 września 2011 r. odbędzie się Śląska Noc Naukowców. Będzie to już szósta edycja wydarzenia organizowanego przez: Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny. W tym roku do współpracy włączyła się również Akademia Techniczno-Humanistyczna z Bielska-Białej. Zakres terytorialny wydarzenia obejmie: Katowice, Gliwice, Rybnik, Sosnowiec i Bielsko-Białą.

Śląską Noc Naukowców cechuje niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, komentarze znanych i lubianych naukowców oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Na uczestników czekają: wykłady, pokazy, eksperymenty z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, chemii, ekologii, fizyki, fotografii, historii, informatyki, języków obcych, kryminalistyki, kultury, literatury i sztuki, matematyki, medycyny, nauk przyrodniczych, podróży, polityki, nawet przepisów ruchu drogowego, public relations, robotyki, sztuki, techniki, zarządzania i życia codziennego. W sumie ponad 106 wydarzeń przygotowanych przez niemal 250 naukowców.

Na stronie www.nocnaukowcow.com.pl każdy może skomponować własną przygodę z nauką, dobierając wydarzenia pod kątem indywidualnych zainteresowań. W tym roku Uniwersytet Śląski przygotował bogaty program warsztatów z zakresu:

* informatyki: "Co w informatyce zawdzięczamy mrówkom, pszczołom i termitom?";
* chemii: "Żywioły chemiczne", "Dwadzieścia tysięcy angstremów molekularnej żeglugi";
* matematyki: "Piękna Pi Pisze Pisma Piórem";
* nauk przyrodniczych: "Noc cyfrowej żaby", "Świat przyrody w obiektywie mikroskopu elektronowego", "Zwiedzanie Wirtualnego Muzeum Paleontologicznego UŚ";
* języków obcych: "Nauka języków ciekawych i egzotycznych", "Dogadać się jak brat z bratem, czyli czego Polak (nie)powinien szukać u braci Słowian?";
* literatury i sztuki oraz podróżnictwa: "Odkrywamy tajemnice włoskiej Toskanii z Pinokiem", "Z Asteriksem dookoła Francji", "Z Lunnisem Wędrowniczkiem na podbój hiszpańskiej Grenady";
* życia codziennego: "Sztuka szukania w labiryncie informacji", "Integracja, motywacja, przywództwo! - warsztat tworzenia relacji w grupie".

Śląska Noc Naukowców jest częścią projektu Europejska Noc Naukowców, który powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej. Wydarzenie ma na celu promocję szeroko pojętej nauki, jak również stanowi zachętę do ciągłego poszerzania wiedzy. Od 2005 roku w ramach Europejskiej Nocy Naukowców w ostatni piątek września we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbywają się wykłady, pokazy, odczyty, wystawy i konkursy. Nauka nie musi być nudna, aby się o tym przekonać, na tę jedną noc każdy może zostać naukowcem.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!