Ważne
  111 dni do matury. Po raz 5 Uniwersytet Śląski przygotuje...

  111 dni do matury. Po raz 5 Uniwersytet Śląski przygotuje maturzystów z regionu

  BW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uniwersytet Śląski Maturzystów przygotował już do egzaminów tysiące uczniów z regionu
  1/7
  przejdź do galerii

  Uniwersytet Śląski Maturzystów przygotował już do egzaminów tysiące uczniów z regionu ©Katarzyna Anders

  Do tej pory Uniwersytet Śląski Maturzystów przygotował tysiące uczniów z regionu do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Wykładowcy przygotowują maturzystów prowadząc zajęcia i ucząc ich jak łatwo i szybko przyswajać wiedzę. Uniwersytet Śląski Maturzystów proponuje szybkie powtórki, bądź trwające 3 miesiące intensywne warsztaty maturalne. Liczba miejsc ograniczona, a chętnych nie brakuje.
  Już w te ferie maturzyści będą mogli spróbować swoich sił w szybkich powtórkach, które będą trwały od 25 do 27 stycznia. Cały czas trwają zapisy na warsztaty z matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, chemii oraz biologii.

  - Drugiego tygodnia ferii powtórzymy najtrudniejsze zagadnienia i podpowiemy maturzystom jak unikać najczęściej pojawiających się błędów w arkuszach maturalnych. Zajęcia poprowadzą trenerzy oraz wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego.
  Treści przekazywane będą zgodnie z wymaganiami MEN oraz CKE. Dodatkowo podczas warsztatów wykorzystujemy narzędzia cyfrowe oraz materiały multimedialne i w ten sposób uczniowie będą mogli udzielać odpowiedzi za pomocą telefonów komórkowych - mówi Dominika Hofman-Kozłowska, koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów.

  Jeden blok tzw. "Szybkich Powtórek", która trwa 3 godziny kosztuje 40 złotych. Półtoragodzinny blok z języka polskiego kosztuje 20 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na miejscu do 15 minut przed rozpoczęciem warsztatów. Wtedy zapłacimy 60 złotych, a w przypadku języka polskiego 30 zł.

  Uniwersytet Śląski Maturzystów po raz kolejny zapowiedział 3-miesięczne "Intensywne Warsztaty".

  - Od lutego w małych grupach będziemy uczyć się tego co najważniejsze, bazując na koncepcji nauki przez doświadczenie i nowoczesnych metodach nauczania. Każdy maturzysta ma szansę wziąć udział w 30 godzinnym cyklu warsztatów - dodaje Dominika Hofman-Kozłowska.

  Od lutego do końca kwietnia, przez 2,5 godziny raz w tygodniu w grupach maksymalnie dziesięcioosobowych maturzyści mogą uczyć się razem z wykładowcami akademickimi. Warsztaty będą prowadzone z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, matematyki, także w dwóch poziomach, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii i chemii. Za 30 godzin intensywnej nauki zapłacić trzeba 690 złotych. Przy zapisie z kolegą lub koleżanką cena wynosi 590 zł dla obydwu osób.

  - Zapisać się może każdy uczeń szkół ponadgimnazjalnych. Dlatego w warsztatach biorą udział nie tylko sami maturzyści. Warto przygotowywać się wcześniej - mówi Dominika Hofman-Kozłowska.

  Dodatkowo maturzyści mogą liczyć na pomoc wykładowców pod koniec kwietnia, kiedy do matury zostanie zaledwie kilka dni. Wtedy, tradycyjnie już, zorganizowane zostaną "Nocne Powtórki Maturalne", na które czeka każdy maturzysta. W ubiegłym roku taka forma nauki miała miejsce w Katowicach, Sosnowcu oraz Chorzowie i przyciągnęła ponad 3 tysiące osób.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   licea

   äolujgh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   a co robia w tym czasie nauczyciele licealni


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uczą

   Jellycusher (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie chodziłeś do szkoły? Nauczyciele licealni uczą, mając za mało godzin, zbyt liczne klasy, kiepsko wyposażone szkoły, że o niskich pensjach nie wspomnę. Tyle że aby młodzież mogła z tego...rozwiń całość

   Nie chodziłeś do szkoły? Nauczyciele licealni uczą, mając za mało godzin, zbyt liczne klasy, kiepsko wyposażone szkoły, że o niskich pensjach nie wspomnę. Tyle że aby młodzież mogła z tego skorzystać, to musi chcieć.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama