„ANDRZEJ DUPA” w szkolnej toalecie. I ruszyło śledztwo...

  „ANDRZEJ DUPA” w szkolnej toalecie. I ruszyło śledztwo...

  Mirela Mazurkiewicz

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  „ANDRZEJ DUPA” w szkolnej toalecie. I ruszyło śledztwo...

  ©Rys. Andrzej Czyczyło (O)

  Napis „ANDRZEJ DUPA” w ubikacji opolskiej PSP nr 9 poruszył lawinę. Dyrekcja przeprowadziła śledztwo grafologiczne z użyciem zeszytów uczennic klasy szóstej. Grupkami na przesłuchanie szły.
  „ANDRZEJ DUPA” w szkolnej toalecie. I ruszyło śledztwo...

  ©Rys. Andrzej Czyczyło (O)

  Czujne oko grona pedagogicznego wychwyciło, że na drzwiach prowadzących do toalety dziewcząt jakiś żartowniś wysmarował napis: „ANDRZEJ DUPA”. Bazgroły w tym miejscu pojawiły się już po raz trzeci w ostatnich tygodniach i po każdym wyszorowaniu drzwi wracały jak bumerang. Wracał tajemniczy Andrzej, w którego wymierzone było ostrze toaletowej krytyki.

  Pan Robert o sprawie dowiedział się od córki, po rutynowym pytaniu „a co tam w szkole?”: - Jest afera - powiedziała córka.
  Z powodu napisu na drzwiach w ubikacji. - Najpierw pomyślałem, że przesadza, bo przecież różne napisy jak świat światem pojawiały się w toaletach, zmieniłem zdanie, gdy córka doszła do szczegółów.

  Dzień potem w szkole ruszyło intensywne śledztwo. - Następnego dnia córa powiedziała, że nauczyciele zabrali im zeszyty, żeby porównać pismo z tym, co powstało na drzwiach. Zabawa ciała pedagogicznego w grafologów i prowadzenie dochodzenia najpierw mnie rozśmieszyło. Później pomyślałem, że to jest tak bezsensowne, że nie może być prawdziwe.

  Pan Robert nie wiedział wtedy, że to jeszcze nie finał tej historii: Okazało się, że dzieci były grupkami wzywane na dywanik do dyrekcji. Pojawiło się bowiem podejrzenie, że autor napisu chciał w ten sposób zadrwić z samego pana prezydenta Andrzeja Dudy. Nauczycielka powiedziała dzieciom, że trzeba znaleźć tego chuligana, bo jak by to było, gdyby, dajmy na to, przyjechała inspekcja i odkryła, że szkole nie po drodze jest z nową władzą - relacjonuje zbulwersowany ojciec. - Wtedy przestało być śmiesznie. No przecież to jest absurd w czystej postaci.

  Panu Robertowi przyszła na myśl scena z kultowego filmu „Rejs” Marka Piwowskiego, który w latach PRL był parodią systemu komunistycznego. W jednej ze scen poeta melduje instruktorowi kulturalno-oświatowemu, że w damskiej ubikacji jest napisane „głupi kaowiec” i jako poszlakę podsuwa kredę. Kaowiec dziękuje za donos, ale zachęca, by poeta „w dalszym ciągu trzymał oko i ucho na pulsie spraw” i „ogólnie się orientował, co, jak, w ogóle”, po czym zaczyna nowe śledztwo, by ustalić... czego poeta szukał w damskiej toalecie.  - Film to jednak tylko film, a tu mamy podobną scenę w rzeczywistości. No szok po prostu - uważa pan Robert.

  - Na jednym z bloków przy ul. Armii Krajowej jest napis „Andrzej ty ch...”. Jeśli każdy Andrzej w tym kraju kojarzyć się będzie z prezydentem, to do czego my dojdziemy - zastanawia się mama innej przesłuchiwanej szóstoklasistki.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (68)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeba dobrze patrzeć :)

   Wizjoner (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kochani
   Zastanawia mnie to, że do tej pory nikt nie zauważył jeszcze tego, że w adresie www. każdej publicznej szkoły widnieje napis: E-dupa. Oto adres internetowej omawianej SP nr 9 z Opola:...rozwiń całość

   Kochani
   Zastanawia mnie to, że do tej pory nikt nie zauważył jeszcze tego, że w adresie www. każdej publicznej szkoły widnieje napis: E-dupa. Oto adres internetowej omawianej SP nr 9 z Opola:
   https://psp9opole. edupa ge.org
   BRAWO!!!!

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   napis

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Stare przyslowie mowi: "Uderz w stol, a nozyce sie odezwia". Skad wiadomo, ze autor napisu mial na mysli prezydenta? Moze ma kolege z imieniem Andrzej? Moze myslal o mnie? Tez nazywam sie Andrzej....rozwiń całość

   Stare przyslowie mowi: "Uderz w stol, a nozyce sie odezwia". Skad wiadomo, ze autor napisu mial na mysli prezydenta? Moze ma kolege z imieniem Andrzej? Moze myslal o mnie? Tez nazywam sie Andrzej. Nauczyciele sa powolani do nauki, a nie narzucania pogladow politycznych. Ta reakcja swiadczy jeszcze o czyms innym. O braku demokracji. Krytyka politykow nie jest dozwolona w systemach dyktatorskich. Przykladem moze byc ostatni bastion komunizmu jakim jest Korea Pln. Hitlera tez nie wolno bylo krytykowac. W PRL bylo wiele osob, podlegajacym temu przywilejowi. Osobiscie podpadlem takze w szkole za moja wypowiedz. Bylo to bardzo dawno temu. Choc mialem co innego na mysli, gorliwa nauczycielka podala wlasna interpretacje do wiadomosci dyrektorowi szkoly. Ten byl komunista z przekonania i pochodzil zza Buga. Wtedy tacy nauczyciele byli normalka na Slasku. Od razu mialem obnizone zachowanie na dostateczne (powtarzam; dostateczne) Majac 14 lat bylem wiec wrogiem klasowym. Moja psychika byla na wiele lat nadwyrezona. Dzieki zaradnosci moich rodzicow, moglem kontynuawac nauke w ogolniaku. Dziwie sie, ze po tylu latach w Polsce istnieje dalej hierarchia nauczycieli podlizywaczy, sklonni do reprezentowania swoich pogladow kosztem uczniow. Nauczyciele tej szloly, lacznie z dyrektorem, powinni byc zwolnienie ze swoich stanowisk. Dla dobra uczniow i ogolu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   następne śledztwo będzie

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   w sprawie napisu "kaczy kuper"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani dziennikarka zapomniała dopisać że reżyser

   małpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "Rejsu" Piwowski okazał się być TW czyli donosicielem dla pracującym dla SB. Jak zresztą większość naszego środowiska dziennikarskiego. Co do napisu zaś to dyrekcji po prostu odbiło.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Andrzej Dupa

   luke (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Andrzej Dupa na prezydenta!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autora powinno się złapać za to, że niszczy własność szkoły i wypisuje wulgaryzmy

   kapral (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Nikomu nie udowodnią, że chciał obrazić Prezydenta, ale wandalizm i tak trzeba tępić.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   duduś

   Jaruś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Rozum Dudzie racz dać mu Panie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dyrekcją dupa

   wojtek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   "Dyrekcja dupa" to pisałem ja Wojciech Dobski

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pacynka

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Mirela- ty zelówo, widać jakie wyniosłaś wychowanie z chlewu rodzinnego . Normalne społeczeństwo oparte na wartościach moralnych szanuje osoby starsze , nie mówiąc o tym ta osoba jest glową...rozwiń całość

   Mirela- ty zelówo, widać jakie wyniosłaś wychowanie z chlewu rodzinnego . Normalne społeczeństwo oparte na wartościach moralnych szanuje osoby starsze , nie mówiąc o tym ta osoba jest glową państwa. czy do tępej makówy dotarło !!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   twój stary

   Dawid Rolewski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Wytrzyj kał z kącików ust, plebejuszu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Detschepresse robi sobie jaja

   Flick (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Donald matole jest karalne.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama