Ważne
  Burze, wichury i trąby powietrzne w całej Polsce...

  Burze, wichury i trąby powietrzne w całej Polsce [WIDEO+ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nad Polską przeszły gwałtowne burze i nawałnice
  1/9
  przejdź do galerii

  Nad Polską przeszły gwałtowne burze i nawałnice ©Polska Press

  Od południa w całym kraju front burzowy poczynił wiele szkód. W wyniku fatalnej pogody zginęły już cztery osoby. Śmiertelne wypadki miały miejsce w Zgierzu, Niechłoninie, Załuskach i Elblągu.
  Przechodzący nad Polską silny front burzowy nie tylko spowodował szkody na Śląsku, ale i w całym kraju. Od rana zginęły już 4 osoby.

  Śmiertelny wypadek w Zgierzu


  Około godz. 12 na ul. Wiosny Ludów w Zgierzu w województwie łodzkim silny wiatr przewrócił drzewo na samochód. W pojeździe podróżowały 3 osoby. Niestety 60-letni kierowca zginął na miejscu, a dwoje pasażerów zostało rannych. Poszkodowani zostali przewiezieni do zgierskiego szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że oboje pasażerowie byli przytomni, doznali obrażeń klatki piersiowej i licznych złamań.

  Ściana runęła na mężczyznę


  Do kolejnej tragedii doszło we wsi Niechłonin w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie w czasie wichury na 47-letniego mężczyznę przewróciła się ściana szczytowa powstającego właśnie budynku gospodarczego. Niestety mężczyzna zginął pod gruzami.

  W Załuskach zginął operator dźwigu, a w Elblągu nurt rzeki porwał kobietę


  Z kolei w Załuskach w województwie mazowieckim zginął operator dźwigu, który pracował przy budowie przechowalni owoców. W czasie burzy, pod naporem wiatru jedna ze ścian runęła na kabinę dźwigu. Niestety, operator zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.  Czwartą ofiarą dzisiejszych nawałnic jest kobieta, która zginęła w Elblągu. Wezbrany nurt rzeki Babicy porwał kładkę, przez którą przechodziła.

  Trąba powietrzna w świętokrzyskim


  W województwie świętokrzyskim, a dokładnie w Zdanowicach, około 13 przeszła trąba powietrzna. W gminie Nagłowice powalone drzewo utrudniało przejazd drogą numer 78. Zablokowany był jeden pas jezdni. Ruchem kierowała policja, a na miejscu pracowali strażacy usuwając konary. W okolicy zostało też połamanych sporo innych drzew.

  Nawałnica w Radomiu


  Nawałnica nie oszczędziła też Radomia. Burza nad miastem rozpętała się około godziny 13. Padało, ale przede wszystkim wiał silny wiatr. Już w czasie nawałnicy strażnicy miejscy wyłączyli z użytku kilka alejek w parku Kościuszki, ponieważ spadające gałęzie stwarzały zagrożenie dla przechodniów. W parku już sprzątają pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Pełne ręce pracy mają też strażacy. Drzewa przewróciły się między innymi na ulicy Lubelskiej, w radomskim Rynku, na ulicy Barlickiego i Energetyków. - Mamy informację, że na ulicy parkowej drzewo, albo konar przygniotły samochód - mówi Piotr Stępień, rzecznik prasowy radomskiej Straży Miejskiej. - Zgłoszeń jest bardzo dużo, straty są między innymi we wszystkich radomskich parkach. Powalone drzewa usuwają także między innymi strażacy z Grójca.

  Radomscy strażacy przyjęli już około kilkaset zgłoszeń. Największe straty są w gminach Jastrzębia i Przytyk, choć ucierpiały miejscowości w całym powiecie radomskim. Powalone są drzewa, połamane gałęzie i pozrywane linie energetyczne. W wielu gospodarstwach wiatr zerwał lub uszkodził dachy. Szczególnie w gminie Jastrzębia.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Wichura na Śląsku: Porywisty wiatr wyrywa drzewa. Są ranni ZDJĘCIA + WIDEO INTERNAUTÓW


  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  [b]Nawałnice i burze: ponad 300 interwencji straży pożarnej po burzach w całym woj. śląskim
  [/b]

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama