Dąbrowa Górnicza ŚDM 2016: Włosi i Czesi bawią się i tańczą...

  Dąbrowa Górnicza ŚDM 2016: Włosi i Czesi bawią się i tańczą na Zielonej [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Goście z Włoch i Czech bawią się w Centrum Sportów Letnich na Zielonej
  1/127
  przejdź do galerii

  Goście z Włoch i Czech bawią się w Centrum Sportów Letnich na Zielonej ©PAS

  Goście z Włoch i Czech doskonale czują się w Dąbrowie Górniczej, czemu dali wyraz podczas oficjalnego powitania przez miejskie władze, jakie miało miejsce w czwartek w parku Zielona.
  To właśnie tutaj udało się około 380 gości z Czech i Włoch, po porannej mszy świętej. – Mam nadzieję, że na długo zapamiętacie pobyt w naszym słonecznym i gościnnym mieście. Życzę wszystkim dobrej zabawy, wielu przeżyć i udanego pobytu w Częstochowie oraz Krakowie – mówił Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

  Na powitanie dla wszystkich zagrała Miejska Orkiestra Dęta wraz z solistami, co jak się szybko okazało było strzałem w dziesiątkę. Światowe i polskie przeboje muzyki rozrywkowej szybko poderwały do tańca i wspólnej zabawy młodzież z Włoch i Czech.

  – Lubimy poznawać nowych ludzi, nowe kraje, ich kulturę. W Dąbrowie Górniczej czujemy się dobrze. Mamy nadzieję, że dalszy pobyt w Polsce i spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz młodymi ludźmi z całego świata będzie niezapomnianym przeżyciem – mówią goście z Włoch.

  Wszyscy chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęciami z młodzieżą z Dąbrowy Górniczej, łatwo znajdują też nić porozumienia i wspólny język. Dla wszystkich wystąpiła też "Scholka Antolka" z parafii św. Antoniego w Gołonogu.

  W czwartek popołudniową porą czekało jeszcze na pielgrzymów wiele atrakcji. M.in. zajęcia sportowe (siatkówka, ścianka wspinaczkowa, riksze, turniej szachowy), warsztaty artystyczne, przygotowane przez FAJNA Social Cooperative, MOPT i PKZ i „Bieg samarytański” oraz Festiwal Młodych.  WSZYSTKO O WIZYCIE PAPIEŻA FRANCISZKA W POLSCE I ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W NASZYCH SERWISACH SPECJALNYCH
  Papież w Częstochowie
  Światowe Dni Młodzieży


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo