Dyrektor chorzowskiego Centrum Pediatrii Grzegorz Szpyrka...

  Dyrektor chorzowskiego Centrum Pediatrii Grzegorz Szpyrka odwołany

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Grzegorz Szpyrka
  1/4
  przejdź do galerii

  Grzegorz Szpyrka ©arc/Mikołaj Sucha

  Dyrektor chorzowskiego Centrum Pediatrii Grzegorz Szpyrka był przeciwnikiem połączenia pediatrii ze szpitalem dla dorosłych.
  Grzegorz Szpyrka nie jest już dyrektorem Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Na to stanowisko prezydent miasta Andrzej Kotala powołał Włodzimierza Kaczmarę, który od jutra pełnić będzie obowiązki dyrektora CHCPiO. Zmiana na stanowisku szefa placówki ma związek z planowanym połączeniem chorzowskich szpitali. Odwołany dyrektor Szpyrka był jej przeciwnikiem, uważając, że zaszkodzi pediatrii i wizerunkowi szpitala.

  - Jesteśmy w szoku, rada społeczna szpitala została zwołana nagle. My pikietowaliśmy przed urzędem i wyszedł do nas prezydent mówiąc, że nie zostanie odwołany. Rozeszliśmy się w spokoju, a za chwilę przyszła informacja, że już nie jest dyrektorem - mówi dr Magdalena Dudzińska, przewodnicząca Społecznego Komitetu Na Rzecz Ratowania Chorzowskiej Pediatrii. Dodaje, że protest będzie trwał.

  Jak tłumaczą zmiany władze miasta?

  – Fuzja placówek medycznych zawsze budzi wiele emocji, dlatego zadaniem dyrektora jest przekazywanie rzetelnych informacji oraz tonowanie nastrojów. Niestety Grzegorz Szpyrka eskalował ten konflikt, m.in. biorąc udział w działaniach komitetu protestacyjnego – wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Wiesław Raczyński, przewodniczący Rady Społecznej CHCPiO. - Celem zmiany jest usprawnienie procesu zarządzania, polepszenie świadczenia usług medycznych oraz zintensyfikowanie inwestycji.
  Włodzimierz Kaczmara był m.in. zastępcą dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie, jest specjalistą z zakresu doskonalenia kadr kierowniczych i gospodarowania zasobami pracy.
  Komunikat władz miasta jest następujący: połączenie szpitali w Chorzowie będzie miało charakter wyłącznie administracyjny - nie zmieni się dostępność do usług medycznych dla pacjentów. Dzięki temu na obecnym poziomie utrzymana zostanie refundacja świadczeń. Władze Chorzowa wielokrotnie podkreślały, że stan zatrudnienia w szpitalu dziecięcym nie ulegnie zmianie, podobnie jak inwestycje planowane na kolejne lata. Nowe rozwiązanie administracyjne jest odpowiedzią na reformę służby zdrowia związaną z tzw. siecią szpitali planowaną przez rząd.

  ZOBACZ WIDEO:


  CZYTAJ TAKŻE:
  Chorzów: pikieta przed Urzędem Miasta. To protest przeciw łączeniu ChCPiO i ZSM


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prezydent miasta

   Jarosław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Przykrym jest fakt że pod przykrywką dabra szpitali niszczy się bardzo dobrze zarządzaną i od lat dobrze funkcjonującą placówkę. Połączenie szpitali w Chorzowie jest formą "ratowania" szpitala dla...rozwiń całość

   Przykrym jest fakt że pod przykrywką dabra szpitali niszczy się bardzo dobrze zarządzaną i od lat dobrze funkcjonującą placówkę. Połączenie szpitali w Chorzowie jest formą "ratowania" szpitala dla dorosłych ale przede wszystkim jest sprytnym zabiegiem prezydenta... który nie liczy się z nikim i z niczym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dyrektor

   Darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Gdzie są komentarze?!!!!!! Szwabska gazeta!!!!! Dupochron Kotali. Połowa urzędu z Dziennika do magistratu!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama