Filmowy wieczór w Fabryce Porcelany.

  Filmowy wieczór w Fabryce Porcelany.

  redakcja

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już jutro (7 lipca) czeka nas pierwszy pokaz filmu w ramach KINO Arthouse - Summer Film Festival 2017 w Fabryce Porcelany w Katowicach.
  Filmowy wieczór w Fabryce Porcelany.
  Podczas pierwszego filmowego wieczoru pokazany zostanie film ,,Johnny Mad Dog”. W jednym z państw zachodniej Afryki od wielu lat trwa wojna domowa. Rebelianci próbują przejąć kontrolę nad krajem. Tytułowy bohater, ,,Wściekły pies”, to nastoletni chłopak, dowodzący partyzanckim oddziałem złożonym z tzw. ,,dzieci-żołnierzy”. Dziecięca armia wykorzystywana jest przez siły antyrządowe w działaniach pomocniczych, w tym również do prześladowania ludności cywilnej. Młodociani bojownicy nie ustępują dorosłym pod względem bezwzględności i okrucieństwa. Nie mają rodzin - wychowali się na wojnie. Nie pamiętają swoich imion - zamiast nich używają pseudonimów. Nie chodzą do szkoły, nie potrafią czytać, za to od wczesnego dzieciństwa uczyli się zabijać i nienawidzić. Film pokazywany był miedzy innymi na festiwalu Sundance. Dla widzów o mocnych nerwach.

  Start o godz. 21.00 wprowadzeniem i kilkoma słowami o filmie, konkursem z atrakcyjnymi nagrodami. Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp wolny.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama