Gala Plebiscytu Sportowiec Roku 2016. Oni są najlepsi

  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku 2016. Oni są najlepsi

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Laureaci Kapituły Plebiscytu: Trenerka Iwona Krupa, szablistka Marta Puda i drużyna hokeistów GKS-u Tychy.

  Laureaci Kapituły Plebiscytu: Trenerka Iwona Krupa, szablistka Marta Puda i drużyna hokeistów GKS-u Tychy. ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  Czytelnicy wybrali szachistkę Monikę Soćko, trenera Bartosza Mizię i MCKiS Tytan Jaworzno. Kapituła wskazała szablistkę Martę Pudę, trenerkę Iwonę Krupę i hokeistów GKS Tychy.
  Laureaci Kapituły Plebiscytu: Trenerka Iwona Krupa, szablistka Marta Puda i drużyna hokeistów GKS-u Tychy.

  Laureaci Kapituły Plebiscytu: Trenerka Iwona Krupa, szablistka Marta Puda i drużyna hokeistów GKS-u Tychy. ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  W środę podczas gali w hali AWF Katowice uhonorowano laureatów Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2016. W imprezie wzięło udział ponad 300 osób, w tym wszyscy nagrodzeni.

  Oglądajcie koniecznie:


  Gala na zdjęciach i filmie

  Laureaci Czytelników


  W kategorii Sportowiec Roku 2016 najwięcej głosów dostała szachistka Hetmana Katowice Monika Soćko. Miejsca na podium zajęli też zapaśniczka MOS CSiR Dąbrowa Górnicza Jowita Wrzesień i kapitan drużyny piłkarzy MKS-u Myszków Piotr Nowakowski. W głosowaniu Czytelników na Drużynę Roku wygrała ekipa siłowania na rękę MCKiS Tytan Jaworzno. Drugie miejsce zajęła grupa rowerowa Team Jaworzno, a trzecie futboliści amerykańscy Falcons Tychy. Trenerem Roku został Bartosz Mizia – szkoleniowiec piłkarzy Górnika Sosnowiec. Drugi był Tomasz Byjos – trener karate shotokan w KSRonin Dąbrowa Górnicza, a trzeci – Krystian Pakuła z Klubu Sztuk i Sportów Walki Shogun Mysłowice/Żarki.
  Czytelnicy i internauci pierwszy raz mogli głosować w trzech kategoriach sportu młodzieżowego. Młodzieżowym Sportowcem Roku 2016 został Igor Drożyński z Dąbrowy Górniczej. Wyprzedził Emilię Kozioł z Łaz i Nicolasa Pawlika z Zawiercia. Młodzieżową Drużyną Roku jest Śląski Klub Karate Goliat z Tychów. Drugie miejsce zdobył DOSiR Sokolnia Chorzów, a trzecie Mażoretki Azaria z Piekar Śląskich. Głosowanie na Animatora Sportu Młodzieżowego Roku wygrał Damian Hnida, przed Błażejem Lubosem i Anetą Szczyrzycą.

  Wybrańcy Kapituły

  Kapituła Plebiscytu, w której zasiadali partnerzy naszej zabawy i sponsorzy oraz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, wybrała swych laureatów. Zostali nimi Marta Puda, trener Iwona Krupa i hokeiści GKS Tychy. Podczas gali w hali AWF Katowice wszyscy laureaci odebrali nagrody. Była też okazja do wspólnych zdjęć, wywiadów.

  – Czujemy się wyróżnieni i bardzo chcemy podziękować Kapitule, że nas wybrała – mówił jeden z przedstawicieli tyskich hokeistów Adam Bagiński. – Fajnie, że hokej potrafi się przebić w województwie śląskim, gdzie jest taka konkurencja innych dyscyplin i to nas bardzo cieszy. Niemniej byliśmy bardzo zaskoczeni tym wyróżnieniem. Nie spodziewaliśmy się tego, nawet rozmawialiśmy o tym wyborze z chłopakami w naszej szatni. To dla nas ogromna niespodzianka i motywacja do dalszej pracy. To też rekompensata za wylany pot, zostawiany codziennie na treningach.
  GKS Tychy w pokonanym polu zostawił piłkarzy Piasta Gliwice, futsalistów Rekordu Bielsko-Biała, tenisistki i tenisistów Górnika Bytom, piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów i judoków KS AZS AWF Katowice.

  Nagrody dla najlepszych

  Zdjęcie wszystkich laureatów Plebiscytu trafiło na pierwszą stronę czwartkowego wydania DZ. Ich sylwetki zaprezentujemy w piątkowym wydaniu.

  Gala była okraszona występami mażoretek z zespołu Pantery Gliwice, akrobatów Acro Team Silesia oraz mrożącym krew w żyłach pokazem akrobatki Barbary Chlebisz. Acro Team Silesia to uczestnik programu „Mam Talent”. Pod swoim szyldem zrzesza najzdolniejszych zawodników akrobatyki sportowej z DOSiR Sokolnia Chorzów i AZS AWF Katowice.

  O to, aby odpowiednio uhonorować zwycięzców Plebiscytu zadbali sponsorzy – Hotel Fajkier Hotel Wellness&Spa w Lgocie Murowanej koło Kroczyc, Park Trampolin JUMPCITY w Katowicach-Brynowie i sieć sklepów z markową odzieżą sportową Martes Sport. Już drugi raz gala odbyła się w gościnnych progach AWF Katowice, tym razem w nowej hali. Za scenę, na której honorowano laureatów, dziękujemy Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Patronem medialnym Plebiscytu było Polskie Radio Katowice.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama