Ireneusz Opolony z PSP Rybnik kandydatem na Strażaka Roku...

  Ireneusz Opolony z PSP Rybnik kandydatem na Strażaka Roku 2017

  Aleksander Król (DRAPA)

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Strażak, aspirant Ireneusz Opolony jest zapalonym multisportowcem

  Strażak, aspirant Ireneusz Opolony jest zapalonym multisportowcem ©Fot. arcpsp

  Aspirant Ireneusz Opolony, strażak z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku to nasz kandydat w plebiscycie Strażak Roku 2017 województwa śląskiego, który Dziennik Zachodni organizuje razem z Komendą Wojewódzką PSP w Katowicach oraz Oddziałem Wojewódzkim Związku OSP RP.
  Strażak, aspirant Ireneusz Opolony jest zapalonym multisportowcem

  Strażak, aspirant Ireneusz Opolony jest zapalonym multisportowcem ©Fot. arcpsp

  Pasją Ireneusza Opolonego jest sport. Nasz multisportowiec od lat z powodzeniem bierze udział w ekstremalnych zawodach typu Etixx Silesiaman Triathlon, które polegają na połączeniu pływania, jazdy na rowerze i biegu, a wymagają od zawodnika wszechstronnych uzdolnień, ogromnej krzepy i samozaparcia żeby znaleźć się na mecie. W plebiscycie Ireneusz Opolony będzie startował w kategorii Strażak Roku PSP. Ale są też inne kategorie, jak np. Strażak Roku OSP, albo Jednostka Roku OSP, gdzie w dalszym ciągu można zgłaszać swoich kandydatów.

  Chcemy wyróżnić tych strażaków, którzy szczególnie na to zasługują. Potrzebujemy jednak Państwa pomocy, ponieważ liczymy na sygnały z każdej miejscowości w regionie, gdzie bardzo prężnie działają mundurowi. Wyróżnimy Strażaka Roku Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz najpopularniejsze jednostki PSP i OSP w województwie śląskim.

  Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Wręczymy je podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, które odbędą się 16 maja na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Jeśli chodzi o nagrody, to w naszej puli są już m.in. bilety na koncert Piotra Rubika w katowickim Spodku, nagrody finansowe komendanta wojewódzkiego PSP, vouchery do SPA, statuetki oraz dyplomy. Triumfatorów zaprezentujemy na łamach „Dziennika Zachodniego” oraz w serwisie dziennikzachodni.pl. Teraz czekamy na zgłoszenia dotyczące strażaków OSP, którzy wykazali się heroizmem i pomogli mieszkańcom w najtrudniejszych chwilach. Swoich faworytów można już zgłaszać, a kandydatury należy przesyłać na adres mailowy: joanna.pajak@polskapress.pl.

  Przypomnijmy, że podobny plebiscyt organizowaliśmy w ubiegłym roku. W kategorii Superstrażak PSP triumfował Robert Cacoń z KM PSP w Rudzie Śląskiej, a superjednostką PSP w województwie śląskim została Komenda Miejska PSP w Chorzowie. Superstrażakiem OSP został druh Sebastian Chrapek z OSP Hażlach, a w kategorii jednostka OSP pierwsze miejsce na Śląsku zajęła OSP z Gierałtowic. Więcej informacji na temat plebiscytu znajdą Państwo na stronie internetowej dziennikzachodni.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama