Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji...

  Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji [ZDJĘCIA] [VIDEO]

  Piotr Mieszkowski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  1/10
  przejdź do galerii

  ©Piotr Smoliński

  Nowym komendantem głównym policji został nadinspektor Jarosław Szymczyk. Decyzję o nominacji Szymczyka podjęła premier Beata Szydło. – Nadinsp. Jarosław Szymczyk gwarantuje nową energię, potrzebną do wprowadzenia dobrej zmiany w policji – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas uroczystości.

  TVN24/x-news


  – To jest bardzo przemyślana decyzja i jestem o tym przekonany, że nowy komendant policji będzie świetnie dowodził, kierował policją – dodał Błaszczak.


  W ŚRODĘ POGRZEB PAWŁA KLIMA. NADAL NIE WIADOMO, KTO ZAWINIŁ JEGO ŚMIERCI


  Nowy szef policji był w środę pytany przez dziennikarzy m.in. o stan przygotowań do dwóch wielkich wydarzeń: szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. - Przygotowania rozpoczęły się już dawno temu, a policja bardzo intensywnie przygotowuje się do tego, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Trudno mówić, że przygotowania są dopięte na ostatni guzik, ale na pewno są na takim etapie, który daje ogromną gwarancję tego, że będzie to zabezpieczenie niezwykle profesjonalne i że polscy policjanci zrobią wszystko, żeby wszyscy uczestnicy tych wydarzeń mogli czuć się bezpieczni - powiedział nadinspektor Jarosław Szymczyk.

  PREZENTACJA NOWEJ ZASTĘPCZYNI KOMENDANTA GŁÓWNEGO I „BIZANTYJSKIE" WYDATKI BYŁEGO SZEFA POLICJI


  Jarosław Szymczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu Wrocławskiego. Służbę w policji rozpoczął w 1990 w Gliwicach. Od 2006 do 2007 r. był szefem tamtejszej komendy miejskiej. Później był podkarpackim komendantem wojewódzkim, a od 2008 do 2012 r. był wiceszefem śląskiej policji. Do czasu objęcia śląskiego garnizonu był szefem świętokrzyskiej policji.

  Dotychczas obowiązki szefa KGP pełnił mł. insp. Andrzej Szymczyk. Poprzedni komendant, insp. Zbigniew Maj zrezygnował ze stanowiska 11 lutego br., po dwóch miesiącach od powołania.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo