Jastrząb Pokemon będzie płoszył gołębie na Stadionie...

  Jastrząb Pokemon będzie płoszył gołębie na Stadionie Miejskim w Tychach

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Tychach pojawił się sokolnik, który ma przepłoszyć ptaki ze Stadionu Miejskiego. Przez rok obiekt będzie miał nowego strażnika - jastrzębia.
  Gołębie stały się prawdziwą plagą na Stadionie Miejskim w Tychach. Ptaki zamieszkały pod dachem obiektu brudząc odchodami trybuny i wyjadając nasiona trawy na boisku. Nie straszny im był nawet doping kibiców i w trakcie meczów często latały po murawie.

  - Zatrudnienie sokolnika ma na stałe rozwiązać problem z gołębiami na Stadionie Miejskim w Tychach. Do tej pory próbowaliśmy wielu rozwiązań, które miały na celu ich wypędzenie, ale żadne nie okazało się skuteczne - powiedział Krzysztof Trzosek ze spółki Tyski Sport.


  - Przede wszystkim będziemy dbali o czystość, chodzi nam o to, żeby gołębie nie paskudziły na krzesełka i murawę. Naszą rolę jest ich przepędzenie - stwierdził sokolnik Emil Staszewski, który pojawił się w Tychach razem z jastrzębiem o imieniu Pokemon.

  - Mamy nadzieję, że gołębie będą czuły przed nim respekt i szerokim łukiem będą omijały nasz obiekt. Efekty jego pracy mają być widoczne w trakcie kilku najbliższych tygodni - dodał rzecznik GKS Tychy.

  Jastrząb ma pojawiać się na stadionie przez cały rok, bo na tyle została zawarta umowa z sokolnikiem. Gdy go nie będzie na murawie i trybunach rozkładane będą jego pióra, które mają działać odstraszająco na ptaki.

  - Łapanie gołębi przypomina polowanie na gryzonie. Jest czas kiedy ich nie ma, wypędzimy je na jakiś czas, a za jakiś czas znowu powrócą. Tutaj jest podobnie. Ta praca wymaga na pewno systematyczności. Jest to ciężki teren, dookoła są bloki, ludzie dokarmiają gołębie i to jest największy kłopot - stwierdził Staszewski, którego jastrząb dobrze czuje się w Tychach.  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama