Kolejne zachorowania na grypę na Śląsku: Szpitale w Żorach,...

  Kolejne zachorowania na grypę na Śląsku: Szpitale w Żorach, Gliwicach i Mysłowicach zamknięte

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szpital w Żorach zamknięty po szpitalach w Gliwicach i Mysłowicach
  1/4
  przejdź do galerii

  Szpital w Żorach zamknięty po szpitalach w Gliwicach i Mysłowicach ©Katarzyna Śleziona

  Grypa atakuje na Śląsku. Z powodu zwiększonej liczby zachorowań na grypę zamknięto dla odwiedzających kolejny szpital na terenie województwa. Tym razem szpital w Żorach zamknięty został do odwołania. Wcześniej z powodu pojawiających się przypadków zachorowań na świńską grypę w województwie wprowadzono za zakaz odwiedzin pacjentów w Szpitalu nr 2 w Mysłowicach. Zamknięto też szpital w Gliwicach.

  Szpital w Żorach zamknięty


  Dyrekcja Szpitala Miejskiego w Żorach podjęła decyzję o zamknięciu szpitala dla odwiedzających. - Przyczyną jest zwiększona liczba zachorowań na grypę. Zamknięty jest cały szpital w Żorach, wszystkie oddziały - informują nas w Szpitalu Miejskim w Żorach.

  Wcześniej z powodu pojawiających się przypadków zachorowań na AH1N1, czyli tak zwaną świńską grypę zamknięto szpital w Mysłowicach. Nie ma odwiedzin także w szpitalu w Gliwicach.

  Od 1 stycznia 2016 roku w Polsce zostało zakażonym wirusem AH1N1 już 31 osób, w tym dwie osoby zmarły. Przypadki świńskiej grypy wykryto w Gliwicach, gdzie na ten wirus zmarły dwie osoby, w Katowicach, czy też dwa przypadki w Jaworznie. Istnieje podejrzenie, że w Jaworznie na wirusa AH1N1 mogą być zarażone kolejne dwie osoby.

  Od 03.02.2016 r. do 11.02.2016 r. na terenie województwa śląskiego odnotowano 31 przypadków zachorowań na grypę wywołaną wirusem AH1N1.  Ponadto Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że tylko od 1 do 7 lutego, na grypę i zakażenia grypopodobne zachorowało zachorowało 9 401 osób! W związku z takim licznymi zakażeniami Szpitalu nr 2 wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Który szpital w Gliwicach?

   Tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Brakuje informacji, który szpital w Gliwicach jest zamknięty dla odwiedzających...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama