Marcin Krupa: Deklaracji nie podpisywałem. Dowiedziałem się...

  Marcin Krupa: Deklaracji nie podpisywałem. Dowiedziałem się z mediów

  KS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marcin Krupa
  1/4
  przejdź do galerii

  Marcin Krupa ©Maciej Gapinski

  Prezydenci największych polskich miast podpisali deklarację o chęci przyjmowaniu migrantów. Wśród sygnatariuszy deklaracji znalazło się również nazwisko prezydenta Katowic Marcina Krupy. Ten jednak niczego nie podpisywał. Wydał specjalne oświadczenie.
  W podpisanej deklaracji prezydenci 12 największych miast w Polsce przekonują, że migracje to procesy dynamiczne, powszechne i – jak pokazuje historia świata – nieuniknione, a w kontekście sytuacji społeczno-demograficznej naszego kraju – wręcz korzystne.

  Zobowiązują się również do pomocy osobom z innych krajów integracji oraz zapowiadają wspólne działanie w tym zakresie między sobą oraz instytucjami pozarządowymi. Jak czytamy w deklaracji - Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi.

  Pod podpisaną 30 czerwca deklaracją widnieje 12 nazwisk, w tym Marcina Krupy, prezydenta Katowic. Sęk w tym, że Krupa ani nie współtworzył deklaracji, ani nie był obecny na podpisaniu dokumentu.

  Na Twitterze Marcin Krupa wydał specjalne oświadczenie, w którym zaznacza, że nie podpisał wspomnianej deklaracji, bo nie ma w zwyczaju podpisywać dokumentów, których nie jest współautorem, a o całej sprawie dowiedział się z mediów.
  Oto pełna treść oświadczenia prezydenta Katowic:
  Zobacz galerię  CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT
  Deklaracja ws. migrantów: Skąd nazwisko Marcina Krupy pod dokumentem?
  Twaróg: Cynizm z dwóch stron. I pytanie o moc Katowic


  Pełna treść deklaracji prezydentów:

  Migracje to procesy dynamiczne, powszechne i – jak pokazuje historia świata – nieuniknione, a w kontekście sytuacji społeczno-demograficznej naszego kraju – wręcz korzystne. Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców. Przyjazna obsługa w urzędach, znalezienie mieszkania, możliwości zatrudnienia, dostęp do edukacji i służby zdrowia, nauka języka i kultury polskiej – to podstawy integracji ludzi o różnym pochodzeniu.

  W celu przyjaznego przyjęcia imigrantów konieczne jest wspólne działanie organów władzy samorządowej i rządowej, służb publicznych, organizacji pozarządowych, kościołów, uczelni wyższych, instytucji kultury oraz organizacji biznesu i rynku pracy. W naszym wspólnym, szeroko rozumianym interesie jest odpowiedzialne i bezpieczne zarządzanie migracjami na poziomie lokalnym tak, aby tworzyć miasta społecznie spójne, minimalizując zagrożenia związane z gettoizacją, separacją, biedą i wykluczeniem nowych mieszkańców.

  Deklarujemy współdziałanie miast poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk, w celu zapewnienia wysokiej jakości życia wszystkim mieszkańcom, w duchu solidarności i odpowiedzialności za wspólnotę, którą tworzymy wraz z migrantami.

  Dla wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń miast powołujemy zespół roboczy ds. migracji i integracji. Będzie on wspierany wiedzą specjalistyczną dwóch kluczowych organizacji: Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) oraz Biura Wysokiego Komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

  Deklarujemy otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej na zarządzaniu bezpiecznymi migracjami. Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi.

  Deklarację podpisali:

  Tadeusz Truskolaski
  Prezydent Miasta Białegostoku

  Rafał Bruski
  Prezydent Miasta Bydgoszczy

  Paweł Adamowicz
  Prezydent Miasta Gdańska

  Marcin Krupa
  Prezydent Miasta Katowice [nieobecny podczas podpisywania deklaracji]

  Jacek Majchrowski
  Prezydent Miasta Krakowa

  Krzysztof Żuk
  Prezydent Miasta Lublin

  Hanna Zdanowska
  Prezydent Miasta Łodzi

  Jacek Jaśkowiak
  Prezydent Miasta Poznania

  Tadeusz Ferenc
  Prezydent Miasta Rzeszowa

  Piotr Krzystek
  Prezydent Miasta Szczecin

  Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Prezydent M.St. Warszawy

  Rafał Dutkiewicz
  Prezydent Wrocławia  Czytaj także

   Komentarze (31)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo pan Krupa.

   ave Silesia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dość tej dziecinady debilów od 1000 AFER z PO.
   1 Miasta nie mają prawa do prowadzenie polityki emigracyjnej
   2 Przymusowa Relokacja to łamanie praw człowieka
   3 Największa w Polsce Metropolia GZM...rozwiń całość

   Dość tej dziecinady debilów od 1000 AFER z PO.
   1 Miasta nie mają prawa do prowadzenie polityki emigracyjnej
   2 Przymusowa Relokacja to łamanie praw człowieka
   3 Największa w Polsce Metropolia GZM powinna przyjmować tylko tych uchodźców i emigrantów którzy z własnej nieprzymuszonej woli chcą u nas zamieszkać aby się uczyć,pracować przy czym szanując polskie prawo i kulturę.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krupa, żegnaj się już ze stołkiem!

   mieszkaniec Katowic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Podpisywałeś czy nie ale jesteś na tej liście zwolenników przyjmowania wyznawców islamu do Katowic. Mieszkańcy za rok, podczas wyborów odpowiednio ci za to podziękują! Już się zabieraj powoli za...rozwiń całość

   Podpisywałeś czy nie ale jesteś na tej liście zwolenników przyjmowania wyznawców islamu do Katowic. Mieszkańcy za rok, podczas wyborów odpowiednio ci za to podziękują! Już się zabieraj powoli za pakowanie!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/byly-urzednik-z-mikolowa-uslyszal-162-zarzuty-korupcyjne

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/byly-urzednik-z-mikolowa-uslyszal-162-zarzuty-korupcyjne,12231554/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   INNA WŁACA INNE PRaFA INNE KOryTA PO HGW

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   POpiPI SoWE USTAFKI BIURWO LIBER POLAKI AFKI. A DZIŚ LEPI UMYĆ KOleGOM RENCE I NABrać WUDY SFIŃCO NY do POszczy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezydenci woj. śląskie 2016

   o kogo chodzi? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   miejsce 23

   Głosów za: +1467
   Głosów przeciw: -2097
   Suma: -630 głosów
   __________________________________________________
   Odpowiedź:...rozwiń całość

   miejsce 23

   Głosów za: +1467
   Głosów przeciw: -2097
   Suma: -630 głosów
   __________________________________________________
   Odpowiedź: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/wyniki/ocen-wladze-prezydenci-woj-slaskie-2016,35879,t,id.htmlzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   1467 + 2097

   buahahahaha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   W sumie 3564 osoby, oceniły Krupę w tym plebiscycie. Ludność Katowic - dane z Wikipedia.pl - 298 111 (stan na 31.12.2016). Czyli mam rozumieć, że podniecacie się jakimś plebiscytem, w którym na...rozwiń całość

   W sumie 3564 osoby, oceniły Krupę w tym plebiscycie. Ludność Katowic - dane z Wikipedia.pl - 298 111 (stan na 31.12.2016). Czyli mam rozumieć, że podniecacie się jakimś plebiscytem, w którym na temat prezydenta miasta, liczącego 298111 zameldowanych mieszkańców, wzięło udział ok. 1,20% ogółu? Rzeczywiście bardzo mocny argument :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co mu imigranci skoro razem z poprzednikiem doprowadził do emigracji z Katowic

   liczby nie kłamią (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   70 tysięcy mieszkańców. Przecież byłaby to klasyczna schizofrenia.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Katowic

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe czy sobie już wytatuował na grzbiecie jako symbol wiary i dewocji?

   -630 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   Warto przypomnieć że jeszcze pół roku temu zajmował przedostatnie miejsce w rankingu na najlepszego prezydenta na Górnym Śląsku. A dzisiaj rozdaje karty....rozwiń całość

   Warto przypomnieć że jeszcze pół roku temu zajmował przedostatnie miejsce w rankingu na najlepszego prezydenta na Górnym Śląsku. A dzisiaj rozdaje karty.
   http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/wyniki/ocen-wladze-prezydenci-woj-slaskie-2016,35879,t,id.htmlzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tfuuu. Taka żenada jeszcze nigdy na Śląsku nie rządziła.

   ja peerdolę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   To się nazywa skrajna dewocja.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ostrożność przy Hance z Wsiawy

   Lenz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Krupa pewnie pomyślał, że będzie podpisywał decyzje o zwrocie kolejnej kamienicy dla Waltza, albo, że to zapisy na przeciąganie samolotu OLT po pasie startowym Walesa AirPort w Gdańsku. Przy takich...rozwiń całość

   Krupa pewnie pomyślał, że będzie podpisywał decyzje o zwrocie kolejnej kamienicy dla Waltza, albo, że to zapisy na przeciąganie samolotu OLT po pasie startowym Walesa AirPort w Gdańsku. Przy takich nazwiskach jak na tym papierze ostrożność jest konieczna. Brawo Krupa!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobra decyzja

   Gd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   Popieram Pana Prezydenta.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo