Metropolia: Kazimierz Karolczak szefem metropolii NA ŻYWO

  Metropolia: Kazimierz Karolczak szefem metropolii NA ŻYWO

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marcin Krupa przewodniczącym zgromadzenia, Kazimierz Karolczak, szefem metropolii. Niespodzianki nie było. We wtorek o godz. 12 wznowiono posiedzenie zgromadzenia metropolii śląsko - zagłębiowskiej. Ostatnie, które odbyło się dwa tygodnie temu - zostało przerwane. Impas był zbyt duży i samorządowcom nie udało się nawet wybrać przewodniczącego zgromadzenia.
  Metropolia: Kazimierz Karolczak szefem metropolii NA ŻYWO
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Zgromadzenie metropolii śląsko - zagłębiowskiej wznowione. Czy dziś poznamy skład zarządu związku?

  We wtorek o godz. 12 w Sejmiku Śląskim zostanie wznowione posiedzenie zgromadzenia metropolii śląsko - zagłębiowskiej. Dwa tygodnie temu, gdy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, wchodzący w skład związku, zebrali się po raz pierwszy - nie udało się przebrnąć przez pierwszy punkt porządku obrad dotyczący wyboru przewodniczącego zgromadzenia. Sesja została przerwana i odroczona. Impas był zbyt duży.

  ZOBACZ TEŻ:
  Metropolia ma zarząd. Szefem został Kazimierz Karolczak
  Metropolitalne wybory wygrali Karolczak i Krupa

  Przypomnijmy: podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji zgromadzenia metropolii - prezydentowi Katowic, Marcinowi Krupie, nie udało się uzyskać podwójnej większości, by zasiąść w fotelu przewodniczącego zgromadzenia. Podwójnej większości, ponieważ uchwały podejmowane przez zgromadzenia muszą nie tylko uzyskać większości głosów, ale głosy oddane przez samorządowców muszą łącznie reprezentować większość mieszkańców gmin, należących do związku.

  Wójt Gierałtowic, najstarszy wiekiem samorządowiec, który prowadził posiedzenie 29 sierpnia, podjął decyzję o przerwaniu sesji i odroczeniu jej do 12 września.

  Z najnowszych ustaleń wynika, że podczas dzisiejszej sesji impas ma zostać przezwyciężony. Jaki zatem scenariusz? Najprawdopodobniej przewodniczącym zgromadzenia zostanie Marcin Krupa, natomiast na czele zarządu stanie Kazimierz Karolczak. Marek Kopel, który od niecałych dwóch tygodni wymieniany był jako konkurent Karolczaka, ma zrezygnować z kandydowania na to stanowisko.

  Na miejscu jest nasz reporter Marcin Zasada, który relacjonuje dla Was co dzieje się na sali Sejmu Śląskiego


  Wybory członków Zarządu Metropolii. Oto kandydaci  Kazimierz Karolczak przewodniczącym Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii


  Rozpoczyna się głosowanie na szefa metropolii
  Jedynym kandydatem na przewodniczącego Zarządu Metropolii jest Kazimierz Karolczak  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo