MotoDawcy pojadą dla chorego Szymka

  MotoDawcy pojadą dla chorego Szymka

  Joanna Pluta

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bydgoszcz aktywnie pomaga w zdobyciu pieniędzy na operację 15-miesięcznego Szymka z Otwocka, który cierpi na złośliwego siatkówczaka.
  Szymek walczy z siatkówczakiem. Możliwości leczenia go w Polsce już się wyczerpały.

  Szymek walczy z siatkówczakiem. Możliwości leczenia go w Polsce już się wyczerpały. ©Archiwum prywatne

  Jakiś czas temu pisaliśmy o małym Szymku Kądzieli z Otwocka, który cierpi na złośliwego siatkówczaka. Szanse na leczenie malucha w Polsce się wyczerpały. Jest jednak światełko w tunelu - wyjazd na leczenie do kliniki w Stanach Zjednoczonych. Jednak, aby się to udało, trzeba zebrać 2 miliony złotych. W akcję zaangażowała się cała Polska, w tym również Bydgoszcz.

  - Nie spodziewałam się aż takiego odzewu - mówi Monika Rymer, która koordynuje akcją pomocy w Bydgoszczy. - Bardzo wiele osób pomaga w zdobyciu pieniędzy.

  Przeczytaj także: Szymek ma 15 miesięcy. Jego oczko ratuje cała Polska. Także Bydgoszcz!


  Jak dotąd na subkoncie Szymka, prowadzonym przez fundację „Rycerze i Księżniczki” udało się zebrać ponad 925 tysięcy złotych. Teraz bydgoska grupa MotoDawcy Uśmiechu chce dołożyć do tego swoją cegiełkę. Organizują dla Szymka charytatywny przejazd motocyklowy. - Wyruszymy 25 września, czyli w niedzielę rano z Bydgoszczy i przejedziemy przez Sierpc, Płock i Sochaczew, aż do Otwocka - informuje grupa. - Zależy nam, aby z każdego miasta wyjechało np. 5 motocykli. Liczymy na sponsorów, którzy wpłacą darowiznę na konto Szymka, a my w zamian okleimy motocykle ich logotypami.

  Motocykliści tego dnia przejadą 700 kilometrów. Warto przypomnieć, że w akcję „Puść Oko do Szymona”, rozkręconą na portalach społecznościowych zaangażowało się sporo znanych osób - między innymi Magda Gessler, Tomasz Machała i Mateusz Damięcki.

  Więcej informacji o akcji MotoDawców znajdą Państwo na ich facebookowym profilu, a o Szymku i jego sytuacji na stronie fundacji „Rycerze i Księżniczki”.


  Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama