Nowy komendant wojewódzki policji: Nie będzie rewolucji

  Nowy komendant wojewódzki policji: Nie będzie rewolucji

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dla nowego komendanta wojewódzkiego policji w tej chwili najważniejsze są przygotowania do Światowych Dni Młodzieży
  Nowy komendant wojewódzki policji: Nie będzie rewolucji
  Nowy komendant wojewódzki policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński został wczoraj oficjalnie wprowadzony na to stanowisko. - Garnizon śląski jest niezwykle specyficzny i bardzo trudny ze względu na wielkość oraz liczbę policjantów i pracowników policji - podkreślał komendant główny policji nadinspektor Jarosław Szymczyk, który dokonał wprowadzenia. - Dlatego bardzo zależało nam (komendantowi Szymczykowi i ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Mariuszowi Błaszczakowi - dop. red.) na tym, by był to człowiek stąd, który zna specyfikę regionu, ale także policjant bardzo doświadczony, znający pracę policyjną od podstaw. Takim człowiekiem jest insp. Krzysztof Justyński - podkreślał w rozmowie z dziennikarzami generał Jarosław Szymczyk.

  Insp. Krzysztof Justyński zapowiedział, że nie będzie wielkiej rewolucji kadrowej, ale przyjrzy się poszczególnym jednostkom w garnizonie śląskim.

  - Najważniejsza jest dla mnie kwestia zabezpieczenia imprezy w Częstochowie (ŚDM - przyp. red.). Tak naprawdę dużo sił będziemy poświęcać temu tematowi. Wbrew pozorom, czasu jest niewiele. Zależy mi na tym, byśmy byli przygotowani do zabezpieczenia tej imprezy - mówił nowy komendant wojewódzki policji w Katowicach.

  Nie krył, że Światowe Dni Młodzieży to największe wyzwanie w zawodowej karierze nie tylko dla niego, ale także dla policjantów w całym kraju. - Jeśli chodzi o codzienną służbę, to zarówno dla mnie, jak i dla moich policjantów, najważniejszy jest człowiek. Chcę, byśmy tak pracowali, by osoby, z którymi na co dzień współpracujemy, były zadowolone z naszej pracy i obdarzyły nas zaufaniem - podkreślał insp. Krzysztof Justyński.

  Generał Szymczyk podkreślał, że zarówno ŚDM, jak i szczyt NATO w Warszawie, to dla policji krótkoterminowe priorytety. Dodał, że jest spokojny o to, że imprezy zostaną właściwie zabezpieczone.

  - Trwają bardzo intensywne prace. Można mówić o dużej konsolidacji, jeśli chodzi o współpracę poszczególnych służb. Współpracujemy właściwie ze wszystkimi - z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wojskiem, jednostką GROM, strażą pożarną, strażą graniczną czy też BOR - mówił gen. Szymczyk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeba się przyjrzeć

   Przekonany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Koniecznie trzeba się przyjrzeć komendzie chorzowskiej policji !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama