Ważne
  Od środy gospodarcze serce Europy będzie bić w Katowicach....

  Od środy gospodarcze serce Europy będzie bić w Katowicach. Zaczyna się 9. edycja kongresu EEC

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Europejski Kongres Gospodarczy wpisał się w kalendarz najważniejszych kongresów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Patronat medialny nad EEC objął
  1/10
  przejdź do galerii

  Europejski Kongres Gospodarczy wpisał się w kalendarz najważniejszych kongresów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Patronat medialny nad EEC objął „Dziennik Zachodni” ©Dziennik Zachodni

  132 sesje tematyczne, 700 prelegentów i 8 tys. spodziewanych uczestników. W środę rozpoczyna się w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy.
  „Inna Europa w innym świecie” – to temat debaty inaugurującej dziewiąta edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Impreza – już po raz dziewiąty – rozpocznie się w najbliższą środę i potrwa do piątku.
  W trakcie tych trzech dni, gospodarcze serce Europy Środkowo-Wschodniej będzie bić właśnie w Katowicach. Do stolicy aglomeracji przyjadą bowiem przedstawiciele największych firm, a podczas paneli będą mogli skonfrontować swoje biznesowe podejście z opiniami polityków – europejskich z komisarzami unijnymi na czele oraz polskich – z przedstawicielami rządu.


  – Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) wpisał się w kalendarz najważniejszych kongresów nie tylko w Europie, ale i na świecie – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. – Sukcesem Śląska i regionu jest to, że takie wydarzenie odbywa się w Katowicach. W tym roku w Kongresie będzie uczestniczyła bardzo liczna reprezentacja polskiego rządu – dodaje.

  Swoją obecność potwierdził m.in. Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów. Od jego wystąpienia rozpocznie się dyskusja pt. „Przede wszystkim inwestycje”.

  Podczas kongresu nie zabraknie również tematów ważnych dla naszego regionu. Będzie nie tylko o polityce energetycznej i węglu, o niskiej emisji i zanieczyszczeniu powietrza, ale również o metropolii.

  – EEC to wydarzenie bogate w jakość, ważne dla historii miasta. Cieszę się, że podczas kongresowych obrad wracamy do tematu metropolii, gdyż jesteśmy w przededniu jej stworzenia. Przyszłoroczny kongres będziemy już organizować w istniejącej metropolii – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

  – Cieszymy się z metropolii, a jednocześnie wchodzimy w dyskusję nt. przyszłości samorządów – tego, czy podążać w stronę dalszej centralizacji, czy decentralizacji – dodaje z kolei Wojciech Saługa, marszałek województwa.

  Dyskusję pod tytułem „Metropolia śląsko-zagłębiowska. Zadania na już” pierwszego dnia kongresu poprowadzą redaktor naczelny DZ Marek Twaróg oraz red. Marcin Zasada.

  21 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Hostessy na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2016 w Katowicach

  Piękniejsza twarz Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ZDJĘCIA HOSTESS

  Link do głównego zdjęcia

  Hostessy na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2016 w Katowicach ©Karina Trojok, Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni


  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   transmisja ekg

   kongresmen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a dla tych, którzy nie mogą, a chcieliby transmisja kongresu na wnp.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama