"Oswój Czas" to projekt trzech maturzystów z Bytomia

  "Oswój Czas" to projekt trzech maturzystów z Bytomia

  mat. pras.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Oswój Czas" to projekt trzech maturzystów z Bytomia
  Trzej maturzyści z Bytomia uczestniczą w ogólnopolskiej olimpiadzie projektów społecznych "Zwolnieni z Teorii". Bartosz Cieśla, Bartłomiej Gieszczyk i Wiktor Radwan to uczniowie I LO im. Jana Smolenia. Ich wspólny projekt nosi nazwę "Oswój Czas".
  "Oswój Czas" to projekt trzech maturzystów z Bytomia
  W ramach projektu "Oswój Czas" bytomscy maturzyści organizują wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każdy wykład składa się z dwóch części, których wspólnym mianownikiem jest czas.

  Pierwsza z nich to odpowiedź na szeroko rozumiany problem marnowania czasu przez młodzież. Podczas wykładu uczniowie poznają podstawy sprawnego zarządzania sobą w czasie. Mają również okazję poznać sprawdzone techniki organizowania swoich zadań, skupiające się przede wszystkim na efektywniejszym uczeniu się. Wykład prowadzony jest przez Macieja Westerowskiego reprezentującego Strefę Dobry Start w Katowicach.

  Czas będący wspólnym mianownikiem całego spotkania pojawia się również w drugiej części. Jest nią prezentacja dotycząca rozpoznawania udarów mózgu. Czas reakcji na objawy w przypadku tego schorzenia jest bowiem głównym wyznacznikiem skuteczności w późniejszym leczeniu.

  Dotychczas odbyło się 13 wykładów w 4 różnych miastach na Śląsku. Bezpośrednimi beneficjentami projektu było ponad 1200 osób, uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama