Ważne
  Powódź we Francji: Prezydent Hollande i jego świta mogą być...

  Powódź we Francji: Prezydent Hollande i jego świta mogą być ewakuowani z Pałacu Elizejskiego [VIDEO]

  Sylwia Arlak (AIP)FR M6/X-News

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Powódź w Paryżu
  1/6
  przejdź do galerii

  Powódź w Paryżu ©Jerome Delay

  Francja wciąż walczy z wielką wodą. W Paryżu stan wody w Sekwanie osiągnął już sześć metrów. Jeśli przekroczy 6,5 metra prezydent Francja wraz z całym personelem Pałacu Elizejskiego i pracownikami ministerstwa zostanie przeniesiony do położonego na przedmieściach zamku Vincennes.

  FR M6/X-News

  Premier Manuel Valls poinformował, że jeśli poziom wody wciąż będzie się podnosił, konieczna będzie ewakuacja najważniejszych osób w państwie.
  Decyzja w tej sprawie zapadła w czwartek – podaje francuski dziennik „Le Figaro.” Zamek Vincennes, do którego miałaby trafić cała załoga jest przygotowany na przyjęcie około setki ludzi. Leży na przedmieściach miasta, z dala od Sekwany. Jest odpowiednio wyposażony i dobrze zabezpieczony.

  Przypomnijmy, że w czwartek francuskie władze podjęły decyzję o zamknięciu dla zwiedzających muzeum Luwr i Orsay w Paryżu. Dzieła zgromadzone w muzeach, które mogą być zagrożone, jeśli poziom wody jeszcze się podniesie, spakowano i przeniesiono w bezpieczne miejsca. Z barek na rzece przeniesiono również bezdomnych i umieszczono ich w tymczasowych schroniskach zorganizowanych w salach gimnastycznych szkół.

  We Francji i innych krajach Europy Zachodniej w ostatnich dniach padały ulewne deszcze. Prezydent Francois Hollande stwierdził, iż powódź i nienaturalne warunki pogodowe są efektem zmian klimatycznych. Stan wody w Sekwanie wciąż się podnosi, w sobotę wieczorem prawdopodobnie osiągnie najwyższy poziom od 34 lat. W mieście obowiązuje pomarańczowy poziom zagrożenia powodziowego. Najwyższy - czerwony poziom zostałby wprowadzony, gdyby woda w rzece osiągnęłaby poziom 7,3 metra. Klęska żywiołowa pochłonęła już jedną osobę śmiertelną.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy to rzeczywiście powódź

   miejscowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   jak widać na zdjęciach rzeka nadal jest w ryzach nabrzeży - problem jest tylko z portami w Paryżu, Ci którzy mieszkają na wodzie i nie wyszli w porę z portu teraz go nie opuszczą prze mosty, co...rozwiń całość

   jak widać na zdjęciach rzeka nadal jest w ryzach nabrzeży - problem jest tylko z portami w Paryżu, Ci którzy mieszkają na wodzie i nie wyszli w porę z portu teraz go nie opuszczą prze mosty, co widać przy Arsenalezwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama