Sparing: Podbeskidzie 2-2 Raków

Damian Chmiel (z prawej) trafił do siatki, ale Podbeskidzie tylko zremisowało w sparingu z Rakowem Łukasz Klimaniec
W sparingu rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Rakowem Częstochowa 2-2. Podopieczni Jana Kociana na niespełna 10 minut przed końcem prowadzili dwoma bramkami, ale lider drugiej ligi zdołał wyrównać.

Sobotni mecz znacznie lepiej rozpoczęli "Górale", którzy objęli prowadzenie po golu Szymona Lewickiego. W drugiej połowie trener Podbeskidzia wymienił prawie całą pierwszą jedenastkę i również ona początkowo udokumentowała swoją przewagę za sprawą trafienia Damiana Chmiela. W ostatnich minutach Raków potrafił jednak skutecznie zaatakować. W 83. minucie Rafał Figiel wykorzystał rzut karny po faulu na Tomaszu Płonce, a w doliczonym czasie gry wyrównującą bramkę zdobył strzałem głową Tomáš Petrášek.

Dla Podbeskidzia był to ostatni sparing przed startem rundy wiosennej pierwszej ligi - w niedzielę 5 marca "Górale" zmierzą się w Suwałkach z Wigrami. Raków rozegra dziś jeszcze jeden mecz kontrolny - druga część zespołu Marka Papszuna zmierzy się ze Skrą Częstochowa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 Raków Częstochowa
Szymon Lewicki 24', Damian Chmiel 74' - Rafał Figiel 83' (k.), Tomáš Petrášek 90'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński (46' Gustavo Busatto) - Robert Gumny (46' Łukasz Zakrzewski), Jozef Piaček (46' Mikołaj Gibas), Mariusz Magiera (46' Mariusz Malec), Paweł Moskwik (46' Bartosz Jaroch) - Konrad Gutowski (46' Damian Chmiel), Szymon Szymański, Tomasz Podgórski (46' Maciej Felsch), Ľuboš Kolár (13' Peter Sládek), Łukasz Sierpina (46' Jozef Dolný) - Szymon Lewicki (46' Róbert Demjan).

Raków Częstochowa: Kamil Czapla - Łukasz Góra, Tomáš Petrášek, Łukasz Sołowiej, Rafał Figiel, Tomasz Margol (Adam Mesjasz), Przemysław Oziębała, Piotr Malinowski (Peter Mazan), Tomasz Wróbel (Przemysław Mizgała), Filip Kowalczyk (Lukáš Ďuriška), Tomasz Płonka.