Szukamy najlepszych na Śląsku strażaków zawodowych i...

  Szukamy najlepszych na Śląsku strażaków zawodowych i ochotników

  drapa, jol

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  St. asp. Jarosław Durkalec, nasz kandydat do tytułu Strażak Roku w kategorii PSP

  St. asp. Jarosław Durkalec, nasz kandydat do tytułu Strażak Roku w kategorii PSP ©mat. prasowe

  Plebiscyt DZ Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 14 kwietnia. Głosowanie rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa do 21 kwietnia
  St. asp. Jarosław Durkalec, nasz kandydat do tytułu Strażak Roku w kategorii PSP

  St. asp. Jarosław Durkalec, nasz kandydat do tytułu Strażak Roku w kategorii PSP ©mat. prasowe

  Razem z Komendą Wojewódzką PSP w Katowicach oraz oddziałem wojewódzkim Związku OSP RP chcemy wyróżnić strażaków, którzy szczególnie na to zasługują. Chodzi nam o najlepszych strażaków zawodowych, jak i tych angażujących się w działalność jednostek OSP oraz o całe jednostki, zarówno PSP i OSP.

  Do 14 kwietnia czekamy na zgłoszenia. Naszym kandydatem do tytułu Strażak Roku w kategorii PSP jest st.
  asp. Jarosław Durkalec, dowódca sekcji w tyskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej, instruktor ratownictwa medycznego, człowiek angażujący się w różnego rodzaju szkolenia oraz spotkania z dziećmi i młodzieżą.

  Czekamy na inne zgłoszenia PSP, jak i zgłoszenia strażaków-ochotników. Zdjęcia i uzasadnienia kandydatur można przesyłać na adres joanna.pajak@polskapress.pl.

  Głosowanie na etapie eliminacji miejskich i powiatowych zacznie się 7 kwietnia i potrwa do 21 kwietnia. Zwycięzca tego etapu przejdzie do wojewódzkiego finału plebiscytu, który odbędzie się w dniach od 26 kwietnia do 10 maja. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wręczymy je podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka 16 maja w komendzie wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Te nagrody to m.in. bilety na koncert Piotra Rubika w katowickim Spodku, nagrody finansowe komendanta wojewódzkiego PSP, vouchery do SPA, statuetki oraz dyplomy.

  Laureatów zaprezentujemy na łamach Dziennika Zachodniego oraz w serwisie dziennikzachodni.pl.

  Ze swej strony zachęcamy do pamiętania o jednostkach OSP podczas rozliczeń z fiskusem. Wiele z nich zdobyło status organizacji pożytku publicznego i ma prawo skorzystać z 1 procenta naszego podatku. Na ich stronach internetowych znajdują się ich numery KRS, które trzeba wpisać w zeznanie podatkowe. Na pewno te pieniądze pomogą im jeszcze lepiej nam służyć.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama