Ważne
  TRUMP W POLSCE: PROGRAM WIZYTY DONALDA TRUMPA W POLSCE

  TRUMP W POLSCE: PROGRAM WIZYTY DONALDA TRUMPA W POLSCE

  KL, KS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  DONALD TRUMP W POLSCE: PROGRAM WIZYTY - Amerykański prezydent spotka się w Warszawie z prezydentem Polski oraz przywódcami państw Trójmorza. Prezydent USA Donald Trump wygłosi także przemówienie na placu Krasińskich. Pierwsze w Europie od chwili objęcia przez niego urzędu. Sprawdź szczegółowy program wizyty Donalda Trumpa w Polsce.
  Trump w Polsce
  1/4
  przejdź do galerii

  Trump w Polsce

  DONALD TRUMP W POLSCE: PROGRAM WIZYTY  Trump w Polsce: Środa, 5 lipca 2017
  Samolot Air Force One z Prezydentem USA na pokładzie wyląduje na lotnisku Chopina w środę około godziny 22.15. Na na lotnisku powita go minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Tego dnia nie będzie już żadnych oficjalnych spotkań. Następnie para prezydencka pojedzie do hotelu Mariott, gdzie w 200 metrowym apartamencie spędzi noc.


  TRUMP W POLSCE: PROGRAM WIZYTY


  Trump w Polsce: Czwartek, 6 lipca 2017
  O godz. 9 DONALD TRUMP spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowa potrwa około pół godziny.
  Następnie rozpoczną się dyskusje z udziałem polskiej i amerykańskiej delegacji. Nasz kraj reprezentować będą: wicepremier Mateusz Morawiecki, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, szef MON Antoni Macierewicz oraz szef BBN Paweł Soloch. W skład delegacji USA wejdą natomiast sekretarze obrony, stanu, skarbu i szef rady bezpieczeństwa narodowego.


  Kolejnym punktem wizyty Donalda Trumpa w Polsce będzie konferencja prasowa obu prezydentów.
  Następnie dojdzie do rozmów Trumpa z premierami, prezydentami i innymi przedstawicielami państw grupy Trójmorza, czyli: Austrii, Estonii, Łotwy, Litwy, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii. Powinny potrwać około godziny. Prawdopodobnie prezydent USA spotka się jeszcze osobiście z prezydentem Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović.

  CZYTAJ TAKŻE: Donald Trump w Polsce [ZDJĘCIA] Wizyta prezydenta USA w Warszawie [RELACJA NA ŻYWO]
  Przemówienie na placu Krasińskich
  Następnie Donald Trump przejedzie na pl. Krasińskich, gdzie około godz. 13 wygłosi przemówienie. Jego długość przewidziana jest na mniej więcej 20-30 minut. Strona polska ma nadzieję, że uda się namówić prezydenta Trumpa do złożenia wieńców, wspólnie z prezydentem Dudą, pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Według nieoficjalnych informacji strona amerykańska chciała zorganizować przemówienie w miejscu, w którym nie było wcześniej żadnego innego prezydenta. A całe spotkanie z mieszkańcami jest osobistą inicjatywą Trumpa.  TRUMP W POLSCE: PROGRAM WIZYTY


  Plac Krasińskich zostanie otwarty dla wszystkich chętnych poza wygrodzoną częścią dla VIP i podium, na którym będzie prezydent USA. Wspomniane podium znajdzie się najprawdopodobniej w okolicach pomnika Powstania Warszawskiego. Odlot prezydenta Trumpa przewidziany jest na godz. 14.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Intensywny grafik

   Tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Trzeba a przyznać że jak na 5godzin aktywności grafik jest niezmiernie wypełniony.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama