W regionie wciąż tęgi mróz

  W regionie wciąż tęgi mróz

  pow

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W regionie wciąż tęgi mróz
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dalej ostrzega przed skutkami mrozu. Na terenie woj. śląskiego mamy ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. W nocy najniższa temperatura wynosiła - 30 st. C. Trzeba uważać.
  W regionie wciąż tęgi mróz
  Wciąż obowiązują w Polsce ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczących możliwości wystąpienia silnego mrozu (z temperaturą od -18°C, lokalnie do -20°C i -23°C, a w dolinach górskich do -25°C) na terenie 16 województw, w tym śląskiego.

  Takie ostrzeżenie (na mapie kolor żółty) przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego mamy ostrzeżenie drugiego stopnia. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Osoby starsze i chore oraz małe dzieci powinny uważać szczególnie.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama