Wybudują nowy most w Częstochowie

  Wybudują nowy most w Częstochowie

  JS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybudują nowy most w Częstochowie
  Jeszcze w tym roku rozebrana zostanie stara część mostu nad rzeką Kucelinką w ul. Legionów, a w jej miejsce powstanie całkiem nowy obiekt. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie wyłonił wykonawcę inwestycji, która w połowie będzie dofinansowana ze środków budżetu państwa.
  Wybudują nowy most w Częstochowie
  Przetarg wygrało konsorcjum firm Nowak-Mosty i Drog-Bud z Dąbrowy Górniczej. Inwestycja będzie kosztować ponad 3,7 mln zł, z czego połowa to środki z subwencji ogólnej państwa.

  Roboty powinny rozpocząć się w czerwcu i ze względu na dotację muszą zostać skończone w tym roku. Na ten czas ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą częścią mostu.

  Inwestycja będzie polegać m.in. na rozbiórce istniejącego mostu pomiędzy Rondem Kaznowskiego i skrzyżowaniem z ul. Złotą. W jego miejsce wybudowany zostanie nowy obiekt o łącznej długości 44 metrów. Powstanie także chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa.

  Jeszcze w trakcie remontu ul. Legionów pracownicy zarządu dróg wnioskowali do ówczesnego prezydenta miasta o przebudowę starej części obiektu. Ich opinie na temat nośności mostu nie spotkały się jednak z akceptacją.

  W 2015 roku z powodu złego stanu starej części mostu drogowcy zwęzili tam ruch do jednego pasa i wprowadzili ograniczenie prędkości do 10 km/h.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM PATRYKA DRABKA Z CYKLU NOGA Z GAZU  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama