Zabrze: Decathlon znika, a Platan będzie większy ZDJĘCIA

  Zabrze: Decathlon znika, a Platan będzie większy ZDJĘCIA

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabrze: Decathlon znika, a Platan będzie większy ZDJĘCIA
  1/10
  przejdź do galerii
  Zabrzański Platan to jedno z najstarszych centrów handlowych w regionie. Właściciel obiektu przygotowuje plan rozbudowy i modernizacji galerii. Zamknięty jednak zostanie ztojący obok platana Decatchlon.
  Centrum Handlowe Platan w Zabrzu będzie większe. Galeria istnieje na rynku od prawie 14 lat, odwiedza ją ok. 4 milionów klientów rocznie. Ma ok. 31 tys. metrów kw. powierzchni i ok. 80 sklepów. Po rozbudowie będzie miała ok. 42 tys. metrów kw. powierzchni i ok. 110 sklepów.

  Będzie więcej sklepów, punktów usługowych, a także strefa fitness i kino. Rozbudowane mają zostać również strefa restauracyjna i parking.
  Właściciel obiektu, Rock-castle Poland, zapowiada szeroko zakrojoną rozbudowę i modernizację centrum handlowego. Jak przekonuje Tomasz Górski z Rockcastle Poland, rozbudowa jest konieczna ze względu na zmieniające się oczekiwania klientów.

  – Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i najemców, którym zależy na tym, aby Zabrze mogło pochwalić się nowoczesnym centrum handlowym z atrakcyjną ofertą, dlatego przygotowujemy obecnie plany rozbudowy i modernizacji CH Platan, w efekcie których powierzchnia najmu powiększy się o 11 tys. metrów kwadratowych – mówi Górski. – Aktualnie prowadzimy prace przygotowawcze i konsultacyjno-projektowe w związku z planowaną rozbudową – dodaje.

  Będą nowe sklepy


  Rozbudowa Platana przy placu Teatralnym w Zabrzu oznacza spore zmiany w galerii handlowej. Część lokali handlowo-usługowych będzie tymczasowo zamykana lub przeniesiona z uwagi na konieczność przygotowania obiektu do startu prac budowlanych.

  CZYTAJ TAKŻE: Decathlon w Zabrzu do likwidacji. Dlaczego zamykają Decathlon w Platanie w Zabrzu?

  I tak np. o zakończeniu działalności przy placu Teatralnym poinformował ostatnio Decathlon Easy w Zabrzu.
  – Jesteśmy z wami do 8 marca – ogłosił sklep tej sieci na swojej stronie na Facebooku, tłumacząc, że ta decyzja jest spowodowana planami rozbudowy Platana. – Zamykamy sklep ze względu na plany Platana. Będą się rozbudowywać. Na 13 miesięcy będziemy zamknięci. Nie wiem, czy wrócimy. Wszystko zależy od tego, czy zyskają klientów Decathlon Gliwice i Decathlon Bytom – mówi Ewelina Rychcik, kierownik zmiany w Decathlon Zabrze.

  Forum też się zmieni


  Zabrzańskie centrum to kolejny w ostatnim czasie obiekt handlowy, który planuje modernizację. Ostatnio na taki krok zdecydowali się właściciele CH Forum w Gliwicach, którzy swoją decyzję także tłumaczyli zmieniającymi się oczekiwaniami klientów.
  Właściciele centrów handlowych są zgodni: klient do centrum przyjeżdża nie tylko na zakupy, ale także w poszukiwaniu rozrywki. Dlatego na zmiany zdecydowali się właściciele i Platana, i Forum, które obchodzi w tym roku 10-lecie działalności.
  Zobacz galerię
  – Chcemy, aby Platan pozostał ważnym punktem na mapie miasta nie tylko pod kątem zakupów, ale również rozrywki – mówi Dominik Piwek z Rock-castle Poland.
  Dodaje, że w tej chwili nie jest w stanie określić, ile potrwa rozbudowa Platana. Wiadomo za to, że będzie kosztowała prawie 40 milionów euro.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Klima w euro

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Klima w euro śmierdzi możE by ludziom ja odgrzybili odrazu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama