Ważne
  Zlot fanów Ryśka Riedla w Leśniczówce. Już w ostatni weekend...

  Zlot fanów Ryśka Riedla w Leśniczówce. Już w ostatni weekend lipca

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zlot fanów Ryśka Riedla w Leśniczówce. Już w ostatni weekend lipca

  ©ARC

  Duże, plenerowe festiwale „Ku pamięci" Ryśka Riedla, charyzmatycznego lidera Dżemu, przeszły już do historii, ale tradycja organizacji zlotu jego fanów w rocznicę jego śmierci - przetrwała. Trzecia edycja tego spotkania odbędzie się 28 -29 lipca w Leśniczówce w Parku Śląskim. Poza koncertami, fani twórczości Riedla będą mogli się spotkać z ludźmi, którzy artystę znali, przyjaźnili się z nim i pracowali. W spotkaniu ma wziąć udział m.in. Michał Giercuszkiewicz, Kazimierz Filo Galaś, Dorota Zaniesienko oraz Jan Skaradziński - autor m.in. książki biograficznej o Riedlu („Rysiek") oraz „Ballady o dziwnym zespole".
  Zlot fanów Ryśka Riedla w Leśniczówce. Już w ostatni weekend lipca

  ©ARC

  Choć festiwale „Ku pamięci" im. Ryśka Riedla przeszły już do historii, to tradycja spotkań fanów legendarnego lidera zespołu Dżem, odbywających się w rocznicę jego śmierci - przetrwała. Rysiek Riedel zmarł 30 lipca 1994 roku w Chorzowie.

  Tegoroczna edycja zlotu fanów Ryśka Riedla odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca. Po raz trzeci gospodarzem imprezy będzie Leśniczówka w Parku Śląskim.

  Poza koncertami, nie zabraknie również ciekawych spotkań m.in. z ludźmi, którzy Ryśka Riedla znali i z nim pracowali. Odbędzie się ono w sobotę o godz. 15.

  W Leśniczówce spotkali się fani Ryśka Riedla [ZDJĘCIA]

  Koniec festiwalu im. Ryśka Riedla

  Śląskimi ścieżkami Ryśka Riedla

  Mają wziąć w nim udział m.in. Kazimierz ‘filo’ Galaś (współautor tekstów Dżemu), Michał Giercuszkiewicz (były perkusista Dżemu), Andrzej Urny (były gitarzysta Dżemu), Katarzyna Gärtner (autorka widowiska "Pozłacany warkocz", w którego wersji scenicznej wystąpił Dżem z Ryśkiem Riedlem śpiewającym po śląsku utwór "Gizd"). W dyskusji mają wziąć udział również Jan Skaradziński (autor biograficznej książki o Riedlu - "Rysiek" oraz muzycznej biografii zespołu - "Ballada o dziwnym zespole).

  Zaproszeni goście będą rozmawiać o początkach kariery Ryśka Riedla oraz Jana "Kyksa" Skrzeka.

  Na scenie wystąpi również m.in. Krzysztof Toczko z zespołem pARTyznat (w latach 90. Toczko występował ze zespołem Dżem) oraz Tomek "Kowal" Kowalski & HOUD (muzyk wcielił się w rolę Ryśka w spektaklu Teatru Śląskiego - "Skazany na blues").

  Bilety na zlot fanów Ryśka Riedla w przedsprzedaży kosztują: jednodniowa - 40 zł, a dwudniowa - 75 zł. W dniu rozpoczęcia festiwalu bilety będą kosztować odpowiednio 50 i 80 zł.

  Wejściówki można kupić w Leśniczówce, w Hard Rock Pub w Chorzowie lub online za pośrednictwem strony internetowej Leśniczówki.

  PROGRAM ZLOTU FANÓW RYŚKA RIEDLA  28.07.2017
  • 17:00 - pokaz filmów archiwalnych o wspaniałych gwiazdach bluesa.
  • 18:30 - spotkanie Zlotowe fanów R.R.
  • 19:00 - 24:00 - koncerty naszych gości: BOX CANYON, ASH'N'BECHER, pARTyzant, ŁUKASZ ' ŁYCZEK' ŁYCZKOWSKI - Jam Band i inni.
  • 24:15 Jam Session


  29.07.2017
  • 12:00 - wyjazd na grób R.R. do Tychów.
  • 15:00 - spotkanie z gwiazdami i przyjaciółmi R.R. oraz J.K.S. - dyskusja moderowana o początkach kariery obu artystów. Goście specjalni: Tadeusz ‘Ziomal’ Szczepański, Kazimierz ‘filo’ Galaś, Cezary Grzesiuk, Jan Kidawa-Błoński, Katarzyna Gärtner, Dorota Zaniesienko, Marian Maniek M., Michał Giercuszkiewicz, Andrzej Urny, Waldemar Łata, Ewa Otolińska, Jerzy Pawleta, Zbyszek Jankowski, Marta Gaszyńska, Jan Skaradziński, Jacek Ćwikliński i inni...
  • 18:00 - 24:00 Koncerty naszych gości: THE WALKERS, PUSCH AB - Janusz Bury, HIGHWAY, HAREVIS, TOMEK ' KOWAL' KOWALSKI&HOUD
  • 24:30 - Jam Session


  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama