5 beskidzkich atrakcji na ferie. Ranking subiektywny

  5 beskidzkich atrakcji na ferie. Ranking subiektywny

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Beskidy

  Beskidy ©arc.

  Na tydzień przed feriami poleca do rozważenia Jacek Drost, szef bielskiego oddziału DZ.
  Beskidy

  Beskidy ©arc.

  Od poniedziałku dzieciaki z czterech województw, m.in. opolskiego i mazowickiego, cieszą się feriami. Uczniów ze Śląska, województw podkarpackiego czy łódzkiego od zimowej laby dzielą jeszcze dwa tygodnie. Jeśli w pogodzie nic się nie zmieni, to zbliżająca się przerwa w nauce zimowa będzie tylko z nazwy. Jak spadnie śnieg - sprawa będzie jasna - narty, snowboard i białe szaleństwo na całego. Co w sytuacji, kiedy nadal będzie nam towarzyszyła wiosenna aura? Jeśli będziecie wypoczywać w Beskidach to nie ma problemu - tutaj ciężko się nudzić. Naprawdę! Oto pięć naszych propozycji - dwie na białe ferie, dwie na labę bez śniegu i jedna uniwersalna.

  1. KOLEJKA - zakładając, że pogoda się utrzyma i będzie wiosennie, to na „dzień dobry” proponuję osobom będącym zimą po raz pierwszy w Beskidach swoisty rzut oka na te nasze góry, co by wiedzieli z czym mają do czynienia (bywalcy także mogą skorzystać z tej propozycji, żeby odświeżyć sobie pamięć). O tej porze roku - kiedy dzień jest jeszcze krótki - dobrze jest więc ciepło się ubrać i wjechać kolejką na jakiś szczyt, np. Skrzyczne, by z wysokości 1257 m. n.p.m nacieszyć oczy górskim krajobrazem. Kiedy już nacieszymy oczy, wypijemy w schronisku kawę czy herbatę, to możemy zejść niebieskim szlakiem do centrum Szczyrku, co zajmie nam jakieś 1,5 godziny. Wrażenia gwarantowane!

  2. JASKINIE - skoro już zobaczyliśmy jak to wszystko wygląda z góry, to może dla przeciwwagi spróbujemy spojrzeć na Beskidy... od dołu. Proponuję więc wyprawę do Jaskini w Trzech Kopach, znajdującej się na wysokości około tysiąca metrów n.p.m. mającej postać labiryntu o długości 1254 m. Jak zdradził mi organizator takich wypraw, Jarosław Gutek ze Szczyrku, wycieczka trwa do 5 godzin, z czego 2 godz. są pod ziemią. Kosztuje około 70 zł, ale cena uzależniona jest od liczby uczestników. Zainteresowani powinni dzwonić na numer tel. 600 212 353.

  3. SKITURY - były już dwie propozycje na bezśnieżne ferie, teraz pora na ferie ze śniegiem. Jeśli więc spadnie śnieg, koniecznie powinniśmy spróbować narciarstwa skiturowego, które w ostatnich latach cieszy się coraz większym powodzeniem. Dla niezorientowanych wyjaśniam - to aktywna forma spędzania wolnego czasu na nartach przystosowanych do pokonywania odcinków płaskich, ale także stromych podejść i zjazdów. W Wiśle czy Szczyrku jest kilka wypożyczalni, które udostępnią nam sprzęt oraz szkółek, gdzie dowiemy się co i jak.

  4. KARTINGI - mało kto wie, że w tym roku przy ul. Salmo-polskiej 47 w Szczyrku pełną parą ruszył lodowy tor kartingowy, jedyny w naszym regionie. - Tor posiada cztery zakręty. Jeździ się na specjalnych gokartach sprowadzonych z Włoch - informuje Łukasz Kuboszek, właściciel szczyrkowskiego lodowego toru kartingowego. Czynny jest codziennie od godz. 10.00 do 22.00. Za 8 minut szaleństwa trzeba zapłacić 25 zł.

  5. LEŚNY PARK NIESPODZIANEK - zwiedzanie minizoo położonego na ustrońskiej Równicy to propozycja na śnieżną i bezśnieżną zimę, dla dużych i małych, dla osób samotnych i całych rodzin. Nic nie sprawia bowiem takiej frajdy jak połączenie górskich spacerów z obcowaniem ze zwierzętami, niejednokrotnie egzotycznymi, które można spotkać w Ustrońskim Parku Niespodzianek.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Wybierz Stok na szóstkę!

   Plebiscyt na najlepszy ośrodek narciarski [GŁOSUJ]

   Plebiscyt na najlepszy ośrodek narciarski [GŁOSUJ]

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama