Coś dla narciarzy w środku lata WIDEO+ZDJĘCIA

  Coś dla narciarzy w środku lata WIDEO+ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Coś dla narciarzy w środku lata. W czwartek ośrodek Beskid Sport Arena uruchomił dla turystów wyciąg narciarski częściowo pokryty… śniegiem! Jazda lub zabawa na śniegu w środku lata stała się nie lada atrakcją.
  Szczyrk: szusy na śniegu w środku lata
  1/26
  przejdź do galerii

  Szczyrk: szusy na śniegu w środku lata ©Łukasz Klimaniec

  Beskid Sport Arena jako pierwszy w Polsce ośrodek zdecydował się udostępnić dla turystów wyciąg narciarski częściowo pokryty śniegiem, który został wyprodukowany w środku lata w temperaturze ok. 25 st. C. Coś dla narciarzy w środku lata.

  - To dzięki systemowi All Weather Snow, z pomocą którego można nawet przy 40 stopniach Celsjusza wyprodukować śnieg podobny do naturalnego. Maszyna posiada specjalny wymiennik ciepła – w efekcie wlatuje do niej woda o temperaturze plus dziesięciu stopni, a wylatuje śnieg o temperaturze minus pięciu stopni – wyjaśnia Michał Słowioczek z Beskid Sport Arena. Dodaje, że płatki takiego śniegu mają zerową wilgotność. - Ten śnieg jest suchy, ale zmrożony. Tworzy strukturę podobną do normalnego śniegu – dodaje Słowioczek.

  Na ten moment w Beskid Sport Arena przygotowano ok. 60-metrowy odcinek stoku pokryty śniegiem – to ok. jedna trzecia 170-metrowej trasy. Pozostałą część stanowi igelit. - Pracujemy nad tym, by do końca lata pokryć śniegiem cały zjazd – wyznaje Michał Słowioczek. Zaznacza, że w ten sposób Beskid Sport Arena powoli przygotowuje się do… sezonu zimowego.

  Lipcowy śnieg wzbudził zainteresowanie mediów i turystów, a na stoku można było spotkać narciarzy i snowboardzistów. Wśród nich był Michał Chowaniec z Bielska-Białej, który przed tygodniem wrócił z lodowca we Francji.

  - Ten śnieg jest w dobrym stanie – ocenił jakość szczyrkowskiej atrakcji. – Można to porównać do jazdy na śniegu późną zimą, może wczesną wiosną. Tyle, że mamy środek lata. Wróciłem tydzień temu z lodowca z Francji i te warunki mogę porównać do tych, jakie były tam w ciągu dnia – dodał.

  Zobacz galerię

  Na szusowanie w środku lata skusili się pan Henryk z synem Łukaszem z Bielska-Białej.
  - To bardzo fajny pomysł, super sprawa – przyznał Łukasz. - Śnieg jest trochę miękkawy, ale nawet w zimie, gdy przygrzeje słońce, to jest właśnie taki. Nachylenie stoku nie jest duże i do spokojnej jazdy i dobrej zabawy to wystarczy – stwierdził.

  Na śniegu w Beskid Sport Arena można szusować od czwartku do niedzieli. Podobnie będzie w przyszłym tygodniu.

  Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje  Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama