Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała WYNIK Górale długo się trzymali, ale o wszystkim zdecydował rzut karny

4.11.2023 r. Fortuna 1. Liga: Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała.
4.11.2023 r. Fortuna 1. Liga: Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała. twitter.com/ArkaGdyniaSA
W sobotę 4 listopada 2023 roku w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0 (0:0). Jedynego gola zdobył Hubert Adamczyk z rzutu karnego. Zobacz poniżej WIDEO z tym golem.

W poprzedniej kolejce Podbeskidzie przełamało się po serii bez wygranej i pokonało u siebie Wisłę Kraków 2:1. Arka przystąpiła do meczu z Góralami z czterema ligowymi zwycięstwami z rzędu. Bielszczanie przed tym spotkaniem mieli 12 punktów, a zespół z Gdyni - 23.

Arka Gdynia - Podbeskidzie: Anulowany gol do szatni

Gospodarze od początku wykazywali dużą ochotę do gry i Patryk Procek w bramce Podbeskidzia nie mógł narzekać na nudę. W 7. minucie na raty obronił strzał Kacpra Skóry, w 15. minucie poradził sobie z główką Karola Czubaka, a trzy minuty później z trudem obronił uderzenie Huberta Adamczyka. Goście sporadycznie starali się odgryzać - w 36. minucie niecelnie z dystansu strzelił Maksymilian Sitek.

W doliczonym czasie piłka wpadła do bramki Podbeskidzia, ale gol nie został uznany. Dawid Gojny uderzył sprzed pola karnego, Procek odbił piłkę, a Przemysław Stolc, który trafił do siatki był na spalonym. Bramka została anulowana po analizie VAR.

Arka Gdynia - Podbeskidzie: Procek wszystko bronił, ale karnego nie zdołał

Po wyjściu z szatni piłkarze „podostrzyli” grę i sędzia często musiał używać gwizdka. Kiedy skupiono się na grze w piłkę, znów bramkarz Podbeskidzia miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. W 75. minucie Procek nogą wybił piłkę po strzale z pięciu metrów Czubaka, po trzech minutach wyekspediował piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu Stolca!

W końcu Arka wywalczyła rzut karny, gdy Procek wybił piłkę wprost pod nogi rywala. Daniel Mikołajewski sfaulował Olafa Kobackiego i sędzia wskazał na 11. metr. Procek wyczuł intencje strzelającego Huberta Adamczyka, ale nie zdołał sięgnąć precyzyjnie i mocno kopniętej piłki.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Stolca, ale Podbeskidzie nie miało już czasu, aby wykorzystać liczebną przewagę.

Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Hubert Adamczyk (84-karny)

Arka: Paweł Lenarcik - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Dawid Gojny - Kacper Skóra (69. Marcel Predenkiewicz), Janusz Gol, Hubert Adamczyk (90. Michał Bednarski), Michał Borecki (77. Kasjan Lipkowski), Olaf Kobacki (90. Luan Capanni) - Karol Czubak.

Podbeskidzie: Patryk Procek - Michał Willmann, Jan Hlavica, Daniel Mikołajewski, Piotr Tomasik (86. Marcel Misztal), Titas Milasius - Maksymilian Banaszewski (90. Mateusz Wypych), Samuel Nnoshiri (46. Jaka Kolenc), Tomasz Jodłowiec, Maksymilian Sitek (46. Mateusz Ziółkowski) - Lionel Abate (78. Haris Kadrić).

Żółte kartki: Skóra, Stolc - Nnoshiri, Milasius

Czerwona kartka: Przemysław Stolc (90+3' Arka - za drugą żółtą)

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)

Widzów: 1.297