Pochodnia Lolka w Częstochowie

  Pochodnia Lolka w Częstochowie

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Biegacze w historycznych strojach Rzymian dotrą jutro na Jasną Górę.
  Wikariat Rzymu patronuje Pochodni Lolka - Fiaccola di Lolek, czyli biegowi grupy zapaleńców w replikach strojów Rzymian, którzy wyruszyli z Watykanu w ubiegłym tygodniu. Juź jutro dotrą do częstochowy, gdzie na jasnej Górze wezmą udział we mszy świętej.

  Na pochodni płonie ogień, który Papież Jan Paweł II błogosławił zawsze przed podróżą. Z okazji I rocznicy śmierci Papieża pochodnia została Jemu zadedykowana i nazwana Lolek. Lolek jest zdrobnieniem, jakim nazywano młodego Karola Wojtyłę i odnosi się do miłości i przyjaźni, jaką Papież żywił zawsze do młodzieży.

  Celem tej inicjatywy jest przypominanie o duchowym przesłaniu Jana Pawła II w poszukiwaniu prawdziwych wartości życia, solidarności i promocji pokoju, spotkania Narodów i Religii.

  Pochodnię zapalono w Grocie Watykańskiej, nad grobem Papieża. Następnie grupa niosąca pochodnię przeszła wzdłuż ulic historycznego centrum Rzymu.

  1 kwietnia organizatorzy i sportowcy dotrą do Częstochowy. Po mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, która rozpocznie się o godz. 8.45, wraz z biegaczami z Częstochowy, przebiegną z pochodnią z Jasnej Góry, przez III Aleję Najświętszej Maryi Panny i Plac Biegańskiego do Urzędu Miasta Częstochowy, gdzie przyjmie ich prezydent Tadeusz Wrona.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama