Teatr Muzyczny chwilowo nieczynny

  Teatr Muzyczny chwilowo nieczynny

  Regina Gowarzewska-Griessgraber

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jeżeli ktoś wybierał się w najbliższych dniach na spektakl do Gliwickiego Teatru Muzycznego, musi zmienić swoje plany.
  Z przyczyn technicznych scena przy Nowym Świecie została zamknięta dla widzów.

  - Podczas rutynowego, corocznego przeglądu odkryto odkształcenia w części konstrukcji stalowej dachu w okolicach sceny i sznurowni. Nie znamy jeszcze przyczyny, ale eksperci już badają uszkodzenia - mówi Paweł Gabara, dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego. - Zagrożenia jest minimalne, ale istnieje i postanowiliśmy nie ryzykować. Podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu budynku teatru.

  Przerwa potrwa do czasu opracowania ekspertyz i dokumentacji technicznej oraz wykonania tymczasowych wzmocnień pozwalających na bezpieczną eksploatację budynku. Wstępnie planowane jest, że naprawy i zabezpieczenie obiektu potrwają do trzech tygodni. Po tych pracach gliwicka scena posłuży do końca sezonu. Duży remont zaplanowano latem, podczas przerwy wakacyjnej.

  Budynek był niedawno odnawiany, ale prace objęły m.in. elewację, instalacje czy okna. Teraz dach sam się upomniał o remont. Jego konstrukcja musi znieść bardzo duże obciążenia, wynikające m.in. z wagi maszynerii obsługującej scenę i dekoracji.

  - Trzeba przypomnieć, że nasz budynek jest bardzo stary. W części, gdzie znajduje się scena, liczy około 200 lat - dodaje dyrektor Gabara.

  O odwołanych spektaklach więcej informacje można uzyskać na stronie internetowej teatru www.teatr.gliwice.pl lub pod numerem telefonu 032 230 49 68 i 032 231 80 38. Jak dotąd odwołano dzisiejszy "Smak Mamrota", weekendowe spektakle "Ptasznika z Tyrolu" oraz, w przyszłym tygodniu - "Ragtime". Dyrekcja jednak zapewnia, że majowe XX Gliwickie Spotkania Teatralne nie są zagrożone. Te rozpoczną się 11 maja, a część spektakl zaplanowano właśnie w budynku przy ul. Nowy Świat.

  - Do tego czasu prace zostaną zakończone - uspokaja Gabara. Pozostałe przedstawienia odbywać będą się w Ruinach Teatr Miejskiego, Dawnej Fabryce Drutu, Parku Chopina i na ulicach Gliwic.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama