Pielgrzymka policjantów na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

  Pielgrzymka policjantów na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pielgrzymka policjantów na Jasną Górę [ZDJĘCIA]
  1/154
  przejdź do galerii

  ©Janusz Strzelczyk

  W niedzielę, w dniu św. Michała Archanioła odbyła się pielgrzymka policjantów na Jasną Górę. Wzięło w niej udział kilka tysięcy policjantów z całego kraju. Oficjalna nazwa pielgrzymki to 12. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. ZOBACZ ZDJĘCIA
  W pielgrzymce uczestniczy komendant główny policji gen. Marek Działoszyński. Mszy na wałach jasnogórskich przewodniczy biskup polowy Wojska Polskiego, delegat Episkpoatu Polski ds. środowiska policyjnego biskup Jerzy Guzdek.

  Pielgrzymka rozpoczęła się na placu Biegańskiego musztrą paradną orkiestr policyjnych z Wrocławia i Warszawy.

  Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w al. Sienkiewicza odbył się Apel Poległych w 73. rocznicę zbrodni katyńskiej. Złożono kwiaty, a Kompania Honorowa Policji oddała salwę honorową.

  Po mszy , w auli o. Kordeckiego wystąpił chór policyjny z Białegostoku. a w altanie, w podjasnogórskim parku Staszica Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Częstochowa: Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego [PROGRAM]
  *PROGNOZA POGODY NA 19-30 WRZEŚNIA 2013
  *GALERIA KATOWICKA OTWARTA: CZY WARTO DO NIEJ PÓJŚĆ? RECENZJA I ZDJĘCIA]
  *Horror w Chorzowie: Dzwonię z grobu! Uwolnijcie mnie! [NAGRANIE + ZDJĘCIA]
  *Najlepsze prezenty na DZIEŃ CHŁOPAKA 30 WRZEŚNIA 2013
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (48)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dochodzi do inwigilacji wiernych i kościoła przez policję

   Swoje oburzenie i sprzeciw ksiądz proboszcz wyraził między innymi w liście do Ministra Spraw Wewnętr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   http://www.kociewski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1985&Itemid=1
   Chore organy policjanta
   Napisał: wiesci
   środa, 21 sierpień 2013
   W ubiegłym tygodniu proboszcz parafii z...rozwiń całość

   http://www.kociewski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1985&Itemid=1
   Chore organy policjanta
   Napisał: wiesci
   środa, 21 sierpień 2013
   W ubiegłym tygodniu proboszcz parafii z Pączewa ks. Ireneusz Nowak publicznie oświadczył, że jego zdaniem dochodzi do inwigilacji wiernych i kościoła przez policję. Swoje oburzenie i sprzeciw ksiądz proboszcz wyraził między innymi w liście do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Sprawiedliwości.
   Jak podało Radio Maryja ksiądz proboszcz napisał:
   - Najpierw odniosłem wrażenie że parafia jest inwigilowana. Było to kiedy policjant z posterunku ze Skórcza wiosną tego roku przed manifestacją w Warszawie, zatelefonował z zapytaniem czy parafia organizuje wyjazd na manifestację z prośbą o podanie imion i nazwisk osób które wyjeżdżają. Wtedy nie interweniowałem. Miarka się przebrała teraz kiedy policjanci z posterunku ze Skórcza oraz Starogardu Gdańskiego odwiedzają moich parafian pogrążonych w żałobie z zapytaniem kto grał podczas Mszy świętej pogrzebowej. Chciałbym powiedzieć, że organistą w mojej parafii jest właśnie policjant. Nie rozumiem, że wokół mojej parafii robi się tyle zamieszania, informuje się moich przełożonych a nie mnie jako proboszcza. W takiej sytuacji odbieram te działania jako podstępne. W związku z tą sytuacją skierowałem pismo do Bartłomieja Sienkiewicza ministra spraw wewnętrznych i administracji. Początkowo zamierzałem skierować to pismo z zapytaniem do lokalnej policji, ale doszedłem do wniosku, że jednak to nie przyniesie pożądanego efektu. Odniosłem wrażenie, że policjanci działają na kogoś zlecenie. Skierowałem pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a poza tym także do wiadomości Ministra Sprawiedliwości. Z tego co wiem to podobne sytuacje inwigilowania parafii są w innych miejscach na terenie kraju co mieliśmy możliwość usłyszeć kiedy były te wspomniane manifestacje .
   Sprawę domniemanej inwigilacji parafii w Pączewie przez policję można by uznać za incydentalną i ją zbagatelizować, gdyby nie fakt, że praktycznie w tym samym czasie wybuchła podobna afera w policji w Radomiu. Tamtejsi policjanci anonimowo złożyli doniesienie na swojego komendanta Karola Szwalbe, zarzucając jemu namawianie do usuwania krzyży i zniechęcania do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę.
   W tej sprawie, jak powiedział szef mazowieckiej policji Cezary Popławski, jest prowadzone postępowanie wewnętrzne.
   Dwa zdarzenia w jednym czasie na linii kościół katolicki - policja skłaniają do zadania pytania, czy na policyjnych korytarzach nie pojawił się duch PRL-u?
   Sprawie parafii w Pączewie postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej i dlatego zadaliśmy pytania Marcinowi Kunce, rzecznikowi KPP w Starogardzie Gdańskim:
   - Czy wpłynęło zawiadomienie (informacja) do Policji na temat zarobkowej działalności jako organisty w kościele jednego z policjantów ze Skórcza?
   /.../
   Jako ludzie wierzący wierzymy, że jeżeli pojawiły się w policji duchy PRL-u, to nie miały one charakteru zorganizowanego.
   Beata Odziemkowska

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   farsa i działanie na pokaz

   bolek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Polska kadra resortowa jest niczym chorągiewka na wietrze, bez własnego zdania i tożsamości, przyjmująca jako wyznacznik i kierunek swojego działania jedynie cudzy tyłek w który to akurat istnieje...rozwiń całość

   Polska kadra resortowa jest niczym chorągiewka na wietrze, bez własnego zdania i tożsamości, przyjmująca jako wyznacznik i kierunek swojego działania jedynie cudzy tyłek w który to akurat istnieje potrzeba natychmiastowego wejścia bez mydła lub wazeliny. W poprzednim układzie politycznym (kiedy to my Polacy byliśmy jeszcze pod sowiecką okupacją a nie jak obecnie pod amerykańską) zapewne jeździli by składać kwiaty pod mauzoleum Lenina, no cóż dziś po zmianie horyzontów politycznych modne są pielgrzymki i leżenie krzyżem przed ołtarzem. Jak widzę tą służalczość wszechobecną wewnątrz resortu wobec tych którzy akurat w danym momencie "trzymają władzę" to odnoszę wrażenie, że ktoś tu robi z nas "stajennych" zamiast funkcjonariuszy a co gorsza jakiś "ordynans" a nie "prawdziwy przywódca" na to pozwala. Oczywiście aby rozwiać wątpliwości nie mam nic przeciwko wierze, jestem katolikiem i chodzę do kościoła ale w odróżnieniu od innych robię to w czasie prywatnym i za własne pieniądze nie potrzebując poklasku i światła fleszy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policjanci są razem

   ...policja, bez tradycji,...mają swego rodzaju trudność w znalezieniu tożsamości (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=8220
   2013-09-29 Policjanci są razem
   12. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego trwają w niedzielę, 29 września na Jasnej Górze.

   Uczestnikami...rozwiń całość

   http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=8220
   2013-09-29 Policjanci są razem
   12. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego trwają w niedzielę, 29 września na Jasnej Górze.

   Uczestnikami spotkań są funkcjonariusze i pracownicy policji, emeryci policyjni oraz rodziny policyjne, a także członkowie stowarzyszeń policyjnych, m.in. „Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939”. Obecni są przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju oraz kierownictwo Komendy Głównej Policji – w sumie ok. 3 tys. osób.

   Pielgrzymi modlą się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu. „Jestem głęboko przekonany, że te spotkania jasnogórskie mają duże znaczenie m.in. dlatego że i naród bez tradycji, i służba państwowa, jaką jest policja, bez tradycji, bez ceremoniału, bez wartości duchowych, i tych wartości, które z sobą niesie to miejsce, i wiara, mają swego rodzaju trudność w znalezieniu tożsamości w służeniu innym, więc to bardzo ważne dla całego środowiska” – powiedział nadinsp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji.

   Centralnym punktem Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego była Msza św., która rozpoczęła się o godz. 12.00 na Szczycie w intencji środowiska policyjnego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił biskup polowy Wojska Polskiego bp Józef Guzdek, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa Policji. Koncelebrowali księża kapelani – duszpasterze środowisk policyjnych. Wystawiono poczty sztandarowe. Obecna była Kompania Honorowa Policji.

   „Wiara domaga się konkretnego czynu i zaangażowania po stronie dobra i sprawiedliwości. Chrześcijanin nawet z narażeniem własnego zdrowia i życia, jest zobowiązany do niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, którzy są zagrożeni” – mówił w homilii do policjantów bp Józef Guzdek.

   „Chrystus (…) daje przykład, że na przemoc i niesprawiedliwe traktowanie należy reagować. Kiedy podczas sądu został uderzony w policzek przez sługę arcykapłana zdecydowanie zaprotestował mówiąc: ‘jeśli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego, a jeżeli dobrze, to dlaczego mnie bijesz?’. Policjant jest szczególnie wezwany do takiej postawy i potwierdza gotowość podjęcia tego powołania słowami roty ślubowania: ‘będę stał na straży praworządności, będę stawał w obronie prawa i człowieka, który jest krzywdzony, który potrzebuje pomocy’” – mówił kaznodzieja.

   „Z nadzieją i uznaniem patrzy na waszą służbę ogromna większość polskiego społeczeństwa” – zapewnił biskup Guzdek.

   „Proszę was, pozostańcie wierni swojej misji - wzywał kaznodzieja - Stawiajcie sobie jeszcze większe wymagania, które wynikają z Ewangelii, wówczas będziecie się cieszyć pokojem serca, uznaniem, i coraz większym zaufaniem społeczeństwa. Niech wasze, niech nasze postępowanie będzie przejrzyste, czytelne i jednoznaczne, zawsze po stronie prawdy, sprawiedliwości, zawsze po stronie tego, który został skrzywdzony i oczekuje na pomocną dłoń”.

   W imieniu ojców i braci paulinów zebranych powitał o. Mieczysław Polak, podprzeor sanktuarium. „Niech nasza Matka i Królowa z Jasnej Góry (…) niech będzie wam Matką przez całe wasze życie. Niech wspiera was nieustannie, by błogosławione owoce tej pielgrzymki radowały wasze serca i umacniały do dawania świadectwa wiary” – mówił o. Mieczysław Polak.

   Na zakończenie Eucharystii głos zabrali: nadinsp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji oraz Grzegorz Nems, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

   Tradycyjnym punktem programu Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego jest modlitwa przy płaskorzeźbie „Gloria Victis” - „Chwała Zwyciężonym!” w Kaplicy Cudownego Obrazu. Tablica została wmurowana w ścianę Kaplicy Matki Bożej podczas 1. Pielgrzymki Policji, 29 września 2002 r. Jest poświęcona pamięci ponad 12 tysięcy policjantów pomordowanych na Wschodzie, zgładzonych przez sowieckich komunistów od 17 września 1939 roku. Płaskorzeźbę zaprojektował i wykonał artysta plastyk z Warszawy Eugeniusz Kozak. Tablicę ufundowano ze skłazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystąpienie Grzegorza Nemsa na Jasnej Górze

   Panie Komendancie Główny Policji, serdecznie dziękuję Panu za osobisty udział w dzisiejszych spotkan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3488&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
   Wystąpienie Grzegorza Nemsa na Jasnej Górze
   poniedziałek, 30 września 2013...rozwiń całość

   http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3488&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
   Wystąpienie Grzegorza Nemsa na Jasnej Górze
   poniedziałek, 30 września 2013 14:29 j.p

   Przedstawiamy treść wystąpienia, jakie wygłosił podczas dwunastego Jasnogórskiego Spotkania Środowiska Policyjnego, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, Grzegorz Nems.

   Wasza Ekscelencjo Księże Biskupie, Wielce Szanowny Ojcze Przeorze, Panie Ministrze, Panie Komendancie Główny Policji, Panie i Panowie Komendanci, Drogie Policjantki i Drodzy Policjanci, pracownicy Policji, emeryci i renciści Policji, członkowie rodzin funkcjonariuszy i pracowników,

   Czcigodni Pielgrzymi!

   Stało się już tradycją, że corocznie w ostatnią niedzielę września środowisko policyjne odbywa swoją pielgrzymkę do Częstochowy. Tegoroczne, dwunaste już Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego, łączą nas wszystkich w modlitwie i zadumie w tym szczególnym dla Polski i Polaków miejscu. Przybywamy tu z różnymi intencjami, zarówno dotyczącymi całej naszej formacji, jak i służby i pracy każdego z nas, ale też z prośbami i modlitwami w sprawach indywidualnych. Wszystkie one są ważne. Wszystkie one sprawiają, że w jeszcze większym stopniu stajemy się jednością, ale zarazem my, obecni tutaj Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, emeryci i renciści Policji oraz członkowie naszych rodzin, wyrażamy swoją więź ze społeczeństwem, któremu służyliśmy i służymy, którego jesteśmy integralną częścią. Czasy, w których służby mundurowe oddzielano od pozostałej części społeczeństwa, również jeśli chodzi o możliwość otwartego okazywania przekonań religijnych, szczęśliwie należą do przeszłości. Nasza obecność tutaj najlepiej o tym świadczy.

   Szanowni Państwo,

   Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, od wielu lat popiera ideę Jasnogórskich Spotkań naszego środowiska. Jako Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów mam zaszczyt przewodniczyć komitetowi społecznemu, organizującemu spotkania tegoroczne. Cieszę się, że widzę tu dzisiaj wielu członków naszego Związku, którzy także utożsamiają się z ideą jasnogórskich spotkań i przychodzą tu ze swoimi intencjami.

   Ekscelencjo Księże Biskupie,

   W imieniu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów przyłączam się do podziękowań Komendanta Głównego Policji za odprawienie liturgii w intencji całego naszego środowiska. Serdecznie dziękuję również Ojcu Przeorowi Romanowi Majewskiemu, zawsze życzliwemu Policji i Policjantom, oraz Ojcu Sebastianowi Małeckiemu. Dziękuję wszystkim kapelanom Policji.

   Panie Komendancie Główny Policji, serdecznie dziękuję Panu za osobisty udział w dzisiejszych spotkaniach i objęcie ich honorowym patronatem. Dowodzi to, że duchowe potrzeby środowiska policyjnego są ważne dla szefa polskiej Policji. Uważam, że służy to dobrze całej naszej formacji i wszystkim policjantom.

   Szanowni Państwo,

   bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim za udział w XII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. Wszystkim życzę szczęśliwego powrotu do domu.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowe dupowłazy

   emek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jak te pielgrzymki służb mundurowych mają sie do świeckości organów państwa polskiego ? Kto płaci za ich piesze rajdy, kto pracuje za tych szamanów gdy odpuszczają sobie winy przed świętymi...rozwiń całość

   Jak te pielgrzymki służb mundurowych mają sie do świeckości organów państwa polskiego ? Kto płaci za ich piesze rajdy, kto pracuje za tych szamanów gdy odpuszczają sobie winy przed świętymi obrazkami, w końcu z czyjego rozkazu są tam poczty sztandarowe, cała oprawa logistyczna. Gdyby dotyczyło to pseudopolicjantów z KGP i KWP albo dupowłazów związkowych, to nikt nawet by nie dostrzegł i odczuł ich nieobecnośći, ale są tam też normalni gliniarze, co już może stanowić problem dla tychco za nich muszą brać służby.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   donos

   życzliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Panie Prokuratorze Generalny składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Komendanta Głównego Policji w Polsce polegającego na przekroczeniu uprawnień , narażenia obywateli na...rozwiń całość

   Panie Prokuratorze Generalny składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Komendanta Głównego Policji w Polsce polegającego na przekroczeniu uprawnień , narażenia obywateli na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i sprzeniewierzeniu pieniędzy z budżetu Policji polegającego na organizacji pesudopielgrzymki do Jasnej Góry celu otrzymania korzyści osobistych w postaci utrzymania się na stanowisku komendanta.W załączeniu dokumentacja fotograficzna jak wyżej Dziennik Zachodni , faktury przejazdu , noclegu , wyżywienia w KGP , grafiki służb uczestniczących w pielgrzymce wraz z oddanymi dniami wolnego w podległych jednostkach . A kto pilnował w tym czasie bezpieczeństwa obywateli Duch Święty?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po

   pokłon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   TYCH KTÓRZY NALEŻY SZANOWAĆ I FOTOGRAFOWAĆ STOJĄ NA SAMYM KOŃCU ZAMAZANI !!
   TO ONI PANOWIE FOTOREPORTERZY SĄ NA PIERWSZEJ LINI I REPREZENTUJĄ FIRMĘ!!!!

   A CI Z GWIAZADAMI I SIEDZĄ NA SIEDZENIACH I...rozwiń całość

   TYCH KTÓRZY NALEŻY SZANOWAĆ I FOTOGRAFOWAĆ STOJĄ NA SAMYM KOŃCU ZAMAZANI !!
   TO ONI PANOWIE FOTOREPORTERZY SĄ NA PIERWSZEJ LINI I REPREZENTUJĄ FIRMĘ!!!!

   A CI Z GWIAZADAMI I SIEDZĄ NA SIEDZENIACH I CHODZĄ MIĘDZY POKOJAMI I AWANSUJĄ I BIORĄ TYLKO NAGRODY Z GÓRNEJ PÓŁKI...

   MOŻE KIEDYŚ SIĘ TO ROZSYPIE

   ale kiedy.....................................
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mnie nic do religijnych przekonań pana Komendanta Głównego

   Ja bym złamanego słowa nie napisał, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   http://jajakobyly.bloog.pl/id,330408801,title,10-PIELGRZYMKA-POLICJANTOW-NA-JASNA-GORE-25-WRZESNIA-2011-R,index.html?smoybbtticaid=61166e

   CZY KOMENDANTOWI GŁÓWNEMU POLICJI
   BYŁOBY DO TWARZY...rozwiń całość

   http://jajakobyly.bloog.pl/id,330408801,title,10-PIELGRZYMKA-POLICJANTOW-NA-JASNA-GORE-25-WRZESNIA-2011-R,index.html?smoybbtticaid=61166e

   CZY KOMENDANTOWI GŁÓWNEMU POLICJI
   BYŁOBY DO TWARZY W ŻYDOWSKIEJ JARMUŁCE ?
   /.../
   Mnie nic do religijnych przekonań pana Komendanta Głównego i wszelkich innych policjantów mundurowych i tajnych. Ja bym złamanego słowa nie napisał, gdyby oni wszyscy wzięli po tygodniu urlopu z puli wypoczynkowego i na piechotę, w strojach cywilnych, poszli czcić Jasnogórską Panienkę.Skoro jednak oni z tego czczenia zrobili taki cyrk, to ja się chcę zapytać ile kosztowało to przedstawienie i kto za nie zapłacił ? Bo przecież nie tylko trzeba było opłacić obrok, transport koni, wyżywienie i przejazd dętej orkiestry oraz honorowej kompanii z karabinami w tę i spowrotem. Kosztowała też benzyna zużyta przez służbowe samochody i motocykle, a nie uwierzę, że tylko z własnych kieszeni rzucono na jasnogórską tacę braci Paulinów.
   Mówią, że policja w III RP jest biedna. Robione są różne oszczędności, wyposażenie posterunków i komend jest często żałosne, cięte są emerytury. A na jasnogórskie przedstawienie starcza ?
   Mam nędzną emeryturę, a wielu ludzi w Polsce jeszcze nędzniejsze. Lecz od każdej z nich płacimy wszyscy podatki. Dlaczego idą one także na jasnogórskie spektakle zwane pielgrzymkami żołnierzy Wojska Polskiego, Policji, leśników czy więziennych klawiszy ? Kiedy mundurowi i cywilni funkcjonariusze będą czynić to prywatnie, na swój koszt, a więc godnie ? I znów, ja się mogę tylko zapytać ! Czy ktoś jednak odpowie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trudno...

   Były f-sz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Naprawdę trudno to komentować... żenada - niby dosadnie, ale mam niedosyt. Myślę, że głupota i służalczość obecnego kierownictwa jest największa w historii....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pierwszy klęczon RP

   emek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zapomniales o Kaszubowskim-pierwszym kleczonie RP.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŻENADA

   esbek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Ż E N A D A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenada

   f-sz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   ilu tam było "zwykłych policjantów" ?????? policzcie he he he. samo "gwiazdkowcy którzy nie chcieli się narazić doktorowi. o co w tej formie chodzi ??????


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za

   f-szz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   no trochę zwykłych policjantów na pewno było - ktoś musiał tą imprezę przecież zabezpieczyć;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama