Ważne
  Hip-hop ortografia: Jak nauczyć się prosto ortografii? I do...

  Hip-hop ortografia: Jak nauczyć się prosto ortografii? I do tego na wesoło?

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Hip-hop ortografia

  Hip-hop ortografia ©Nauka mimo woli

  "Nawet w internecie miej dobre maniery, zaczynaj zdania od wielkiej litery" - czy taka rymowanka nie wpada nam w ucho? Pewnie, że wpada! I to z prędkością błyskawicy. Albo jeszcze inna: "Nie" z czasownikami oddzielnie pisać trzeba, inaczej w szkole będzie gleba!".
  Hip-hop ortografia

  Hip-hop ortografia ©Nauka mimo woli

  Jeśli do tego dodamy informację, że te zdania odsłuchujemy na płycie i to w rytmie hip-hopu, to mamy rozwiązanie zagadki, jak prosto i z sukcesem nauczyć się ortografii. Taki niezwykły sposób zaproponowali autorzy książki i płyty "Hip-hop ortografia. Terminarz ortograficzny", którzy są też autorami metody "Nauka mimo woli".

  - Jak najkrócej opisać naszą metodę? To bezbolesna nauka, bez stresu i nacisku - mówi Igor Dercz, współautor książki.
  - Dzieci mogą słuchać płyty w domu podczas zabawy albo w samochodzie, gdy jadą z rodzicami na zakupy czy w odwiedziny do babci. Reguły ortograficzne same wpadają dzieciom do głowy. To jest właśnie ta nauka przez zabawę, mimo woli - wyjaśnia.

  Tak musi być, skoro na płycie mamy jeszcze takie rymowanki - śpiewane i mówione w rytmie hip-hopowym - jak: "Ó" zamknięte tam jest gdzie, zmienia się na "o" lub "e". Wół - "ó" zamknięte, bo "woły" - lubię chodzić do szkoły"; "Mrówka, bo mrowisko, czy wiesz już wszystko?"; "Ogłoszono w internecie po "d", "b", "t" - "rz" piszecie"; Zapisano na naszym portalu po "ch", "g" - "rz" jest ziomalu"; "Na swoim blogu pisz wzorowo, "nie" z przymiotnikiem - jedno słowo"; "Imię kolegi czy imię psa dużą literę z przodu ma".

  Do tego na płycie przy takich wyrazach, jak "upiór" czy "potwór" słychać odgłosy nocy, a gdy jest mowa o hamowaniu, to słyszymy, jak hamuje samochód.

  Gdy dziecko już odsłucha płyty, to treści zapamiętane podczas słuchania, może utrwalać rozwiązując krzyżówki czy zadania z książki.

  - Ortografii w ten sposób można uczyć się już nawet od szóstego roku życia. Płyty można słuchać tyle razy, ile mamy ochotę - mówi Igor Dercz. - Ale nawet jeśli dziecko jest w czwartej klasie i ma kłopoty z ortografią, to może skorzystać z tej metody. Na niej pracuje także wielu nauczycieli, my zapewniamy bezpłatną pomoc naszego metodyka, autorów metody - dodaje.

  Więcej informacji na temat metody "Nauka mimo woli" znajdziemy na stronie internetowej dobrestopnie.pl  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *KULTOWA DZIELNICA: Wybierz swoją dzielnicę i zagłosuj w plebiscycie
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama