Za sto lat

  Adam Daszewski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W piękny czerwcowy poranek roku 2108, górnik Marcin wyłączył sobie grawitację i uniósł się dziesięć metrów nad ogródek swojej willi, bo wtedy odbiór wiadomości telepatycznych był lepszy.
  Informacją dnia były uroczyste obchody stulecia istnienia, jedynego tej klasy na świecie skansenu, czyli Parku Architektonicznego im. Piotra Uszoka.

  Przypomniano, że ten bohaterski prezydent Katowic przed stu laty rządzący miastem, nie dopuścił do przebudowy, modernizacji, czy pomalowania choćby jednej latarni na tzw. rynku, dzięki czemu zachował ówże rynek, aż po wiek XXII, swój dziki, prymitywny wygląd z okresu socjalizmu realnego. Spór naukowców czy jakiekolwiek urządzenie techniczne mogło przed stu laty poruszać się po czymś tak krzywym, jak przebiegające przez środek placu tzw. szyny, dalej czekał na rozwiązanie.

  Następnie poinformowano, że dwóch młodych ambitnych naukowców z - jakże zasłużonego dla nauki polskiej - IPN udowodniło ze stuprocentową pewnością, że tak zwani bracia Kaczyńscy z przełomu XX i XXI wieku nigdy nie istnieli. W rzeczywistości był to jeden gigantyczny krasnoludek, złośliwie podrzucony nam przez Układ (Słoneczny).

  Ponieważ górnikowi Marcinowi nazwisko Kaczyński nic nie mówiło, przestał słuchać i wylądował w ogródku. Postanowił, że zanim poleci do swojej kopalni na Księżyc, przejdzie się główną, pełną zieleni, arterią miasta. Bardzo lubił spacery Aleją Lecha Wałęsy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama