Ważne
  Sosnowiec: Wanda Nowicka o kobietach w polityce i......

  Sosnowiec: Wanda Nowicka o kobietach w polityce i... gotowaniu

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wanda Nowicka w Sosnowcu
  1/20
  przejdź do galerii

  Wanda Nowicka w Sosnowcu ©Mikołaj Suchan

  Kobiet w polityce powinno być więcej - tak uważają panie ze Śląska i Zagłębia, które uczestniczą w projekcie "Polityka od kuchni" przygotowanym przez sosnowieckie stowarzyszenie Aktywne Kobiety. Jednym z elementów programu są spotkania z kobietami, które w polityce radzą sobie nie najgorzej. Wczoraj gościem "Polityki od kuchni" była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.
  - Ideą tych spotkań jest budowanie sieci współpracy osób, które są lub chcą być liderkami życia publicznego w regionie i które pragną wprowadzać kobiecą perspektywę w rządzeniu. Panie spotykają się, wymieniają usługami, dyskutują o roli kobiet, dzielą własnymi doświadczeniami, nawiązują znajomości i wspierają. Są wśród nich radne, działaczki, liderki lokalne, prezeski, członkinie organizacji oraz inne osoby wspierające kobiecy głos w podejmowaniu decyzji - wyjaśnia Monika Sobańska ze stowarzyszenia Aktywne Kobiety, pomysłodawczyni i koordynatorka programu.


  Program "Kobieca twarz polityki" jest wspierany finansowo przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ramach akcji kobiety przechodzą także intensywny trening umiejętności liderskich, szkolą się jak skutecznie podejmować decyzje, jak występować publicznie i być pewną siebie oraz budują sieć współpracy.

  - Kobiet w polityce jest tyle co na lekarstwo, a perspektywa kobieca w podejmowaniu decyzji publicznych jest często pomijana, dlatego zachęcamy kobiety do udziału w rządzeniu i bardzo je wspieramy - mówi Monika Sobańska.
  Wicemarszałek Wanda Nowicka podczas wczorajszego spotkania podkreślała, że tematyka obecności kobiet w polityce jest jej bardzo bliska.

  - Bardzo dziękuję za zaproszenie na to spotkanie, tym bardziej, że jego tematyka bardzo leży mi na sercu - mówiła Nowicka. - Od samego początku, kiedy zdecydowałam się kandydować do Sejmu, podjęłam decyzję, że moim celem będzie zwiększenie politycznej partycypacji kobiet - dodała wicemarszałek Sejmu.

  Podczas sosnowieckiego spotkania panie nie tylko rozmawiały o polityce. Ważnym aspektem było również... gotowanie. W tzw. food roomie restauracji Magiel Kulinarny, gdzie odbywało się spotkanie, panie ugotowały zupę tajską, która - jak się okazuje - jest ulubionym daniem wczorajszego gościa "Polityki od kuchni".  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *KULTOWA DZIELNICA: Wybierz swoją dzielnicę i zagłosuj w plebiscycie
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kobita ??????

   Ernest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   nawet żul za 0,7 by się nie połakomił !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czytaj Ernest ze zrozumieniem...

   Zyga, chop Gertrudy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Ernest, phierzynie jeden. Tobie w głowie tylko jedno, a te baby już nie są od tego co ty myślisz tylko od gotowania.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jedno godka

   Ernest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   ona nawet wrzyć nie umi a ta nazwa o "gotowaniu" to przykrywka o jednym o czym ona godo to jeno o du***eniu .Na jej widok to st*wo do zadku .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama