Żłobki w Katowicach: 150 miejsc powstanie przy węzłach...

  Żłobki w Katowicach: 150 miejsc powstanie przy węzłach przesiadkowych do... 2020 r.

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żłobek Katowice
  1/2
  przejdź do galerii

  Żłobek Katowice

  Żłobki w Katowicach: W Katowicach powstaną dwa albo trzy nowe oddziały żłobkowe, każdy dla minimum 50 dzieci. Mało tego, wszystkie będą zlokalizowane przy planowanych węzłach przesiadkowych przy pętli Słonecznej, w Zawodziu oraz Brynowie. Gorsza wiadomość jest taka, że powstaną do… 2020 roku.
  Żłobki w Katowicach: Taką odpowiedź otrzymaliśmy z katowickiego magistratu. My oraz radni komisji rozwoju miasta, którzy wnioskowali do władz Katowic o utworzenie 50 dodatkowych miejsc w Żłobku Miejskim. Obecnie w dziesięciu oddziałach miejsc jest około 600. To na tle innych miast aglomeracji bardzo dużo, ale jak na Katowice zdecydowanie za mało - drugie tyle dzieci oczekuje na listach przyjęć.

  Tymczasem na nowe oddziały przyjdzie nam długo poczekać. Plan jest taki, aby uruchomić je przy węzłach, do których dojazd autem czy komunikacja publiczną nie będzie skomplikowany.

  - Zadanie to jest obecnie w fazie planów i projektów - mówi Joanna Górska z biura prasowego urzędu miasta. Nie ma nawet decyzji, czy oddziały miałyby powstać dwa, czy trzy.

  Nie ma też konkretów w sprawie budowy od lat obiecywanych przez miasto węzłów przesiadkowych, które miałyby skłonić kierowców do parkowania aut przed Śródmieściem i przesiadania się do tramwajów.

  - Inwestycja ta (budowa węzłów - przyp. red.) uzależniona jest od środków w budżecie miasta. Projektzostał zaproponowany do realizacji w perspektywie 2014-2020 i do dofinansowania ze środków funduszy europejskich - wyjaśnia Górska. Na ten rok, jak dodaje, z kasy miasta wygospodarowano jedynie pieniądze na projekty zagospodarowania terenów, na których miałyby powstać węzły, po 100 tys. zł na węzły w Brynowie, Zawodziu oraz Koszutce oraz 50 tys. zł na węzeł w Ligocie.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *KULTOWA DZIELNICA: Wybierz swoją dzielnicę i zagłosuj w plebiscycie
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama