W Gliwicach roboty w głównej roli. I będą z nami do końca...

  W Gliwicach roboty w głównej roli. I będą z nami do końca listopada

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Gliwicach roboty w głównej roli. I będą z nami do końca listopada
  Zbuduj własnego robota, poznaj tajemnice mechatroniki i zaawansowanych technologii, a później weź udział w walkach sumo. Tak zapowiadają się kolejne soboty w gliwickim Centrum Handlowym Europa Centralna. Od dzisiaj do końca listopada organizowane są tam pokazy inteligentnych maszyn, warsztaty robotyki dla dzieci i młodzieży oraz zawody sportowe z udziałem robotów.
  W Gliwicach roboty w głównej roli. I będą z nami do końca listopada
  - Z jeden strony chcemy edukować, ale przez zabawę i w atrakcyjnej formie - mówi Katarzyna Skalska, dyrektor marketingu CH Europa Centralna. - Mamy nadzieję, że uda nam się w ten sposób zainteresować najmłodszych i pomożemy w wyszkoleniu młodego pokolenia inżynierów.

  Uczestnicy spotkań mogą m.in. wziąć udział w kreatywnym budowaniu robotów. - Każde dziecko z naszym wsparciem skonstruuje i zaprogramuje własnego, w pełni działającego robota - zapewnia Katarzyna Skalska.


  W ten sposób powstaną: RoboLew (w końcu to król zwierząt); RoboPiłkarz (oczywiście nożny); Robot Sumo (walczący na specjalnej planszy), a także Łazik Marsjański do eksploracji kosmosu.

  Ponadto przygotowane zostały interaktywne stanowiska, na których instruktorzy i animatorzy prezentują najciekawsze roboty. Wśród nich roboty lego, velleman i moWay oraz roboty humanoidalne, inteligentne dinozaury, a także roboty mobilne (line follower, sumo oraz kroczące). - Na stanowiskach można m.in. sprawdzić, jak działają roboty. Dzięki takim zajęciom ich uczestnicy zdobędą nową i ciekawą wiedzę szczególnie z zakresu mechaniki, informatyki i fizyki - podkreśla Katarzyna Skalska. - Zwłaszcza w przypadku dzieci i poszerzania ich wyobraźni oraz zdolności oraz umiejętności manualnych - dodaje.

  Sobotnie zajęcia w gliwickiej CH Europa Centralna to także interaktywne atrakcje naukowe z zakresu mechatroniki i zaawansowanych technologii oraz tematyczne animacje dla dzieci. Jak jednak podkreśla Katarzyna Skalska, zajęcia adresowane są nie tylko do dzieci i młodzieży. - Rodzice z pewnością również się nimi zainteresują - uważa.

  A to m.in. dlatego, że zostanie zorganizowana olimpiada robotów, czyli interaktywna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Będą także znane gry automatyczne w wersji robotycznej, a nawet walki sumo w strojach robotów dla dzieci i dorosłych.
  Na tym jednak nie koniec. Bowiem każdy, kto stworzy robota z papieru lub materiałów biurowych, będzie mógł go zabrać do domu. Ponadto można też przymierzać stroje robotów i robić sobie z nimi zdjęcia.

  Spotkania z robotami oraz warsztaty odbywać się będą w każdą sobotę października i listopada w CH Europa Centralna w Gliwicach. Dzisiaj (sobota, 5 października) zorganizowana zostanie pierwsza tego typu impreza. Z atrakcji można korzystać przez cały dzień (w soboty Europa Centralna otwarta jest do godz. 21). Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *KULTOWA DZIELNICA: Wybierz swoją dzielnicę i zagłosuj w plebiscycie
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama