Dwa złote medale Klubu Nordic Walking Stadion Śląski w...

Dwa złote medale Klubu Nordic Walking Stadion Śląski w mistrzostwach świata

Na Mistrzostwach Świata w Nordic Walking, które rozgrywane są w Szklarskiej Porębie reprezentantki Klubu Nordic Walking Stadion Śląski wywalczyły 2 złote medale.
    W konkurencji cross na dystansie 20 km Janina Tokarska była najlepsza w kategorii wiekowej 60+, a na dystansie 10 km złoty medal w kategorii wiekowej 70+ zdobyła Aleksandra Raczyńska. Ponadto 4 miejsce w kategorii wiekowej 60+ na 10 km zajęła Anna Przybyłka. Jutro odbędzie się konkurencja hill - 10-kilometrowe wejście na Szrenicę.

Klub Nordic Walking Stadion Śląski istnieje od początku 2012 roku. Zapisanych jest do niego ok. 300 osób, regularnie - trzy razy w tygodniu - trenuje ok. 60. Głównie w przedziale wiekowym 40+ i 60+.

MŚ w nordic walking odbywają się co roku. Polska jest gospodarzem imprezy po raz pierwszy w historii.