Ustroń: Spędził 6 godzin w górskim potoku. Pomogli mu...

  Ustroń: Spędził 6 godzin w górskim potoku. Pomogli mu policjanci

  KAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci szybko znaleźli 17-latka i wyciągnęli go z wody.

  Policjanci szybko znaleźli 17-latka i wyciągnęli go z wody. ©ARC

  Policjanci z Ustronia uratowali 17-letniego mieszkańca miasta, który w rejonie sanatorium spadł ze skarpy do potoku. Nastolatek nie mógł się stamtąd wydostać o własnych siłach. Jego wołanie o pomoc usłyszeli pracownicy uzdrowiska i powiadomili mundurowych. Policjanci wyciągnęli chłopaka, który w potoku spędził 6 godzin.
  Policjanci szybko znaleźli 17-latka i wyciągnęli go z wody.

  Policjanci szybko znaleźli 17-latka i wyciągnęli go z wody. ©ARC

  17-latek z Ustronia spadł ze skarpy do potoku i nie był wstanie wydostać się stamtąd o własnych siłach. Jego wołanie usłyszeli pracownicy jednego z sanatoriów i wezwali policję. - Policjancie szybko dotarli z pomocą. Panujące w nocy i nad ranem niskie temperatury mogły spowodować wychłodzenie jego organizmu - zauważa Rafał Domagała z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

  Do zdarzenia doszło przed godz.
  6 w niedzielę, 6 października, w rejonie uzdrowiska w Ustroniu. - Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu zostali skierowani na ulicę Gościradowiec, gdzie zgłoszono interwencję. Pracownicy sanatorium mieli słyszeć wołania o pomoc dochodzące od strony potoku. Zgłaszający sam próbował zlokalizować dokładne miejsce skąd dochodziło nawoływanie pomocy. Gdy po dłuższym czasie nie było już słychać żadnych odgłosów, mężczyzna postanowił wezwać policję. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Przeczesali dokładnie teren skąd miały dochodzić krzyki. Po pewnym czasie natrafili na młodzieńca leżącego przy potoku na wpół zanurzonego w wodzie. Wokół niego był podmokły teren i zarośla i dlatego nie mógł się poruszać - wyjaśnia Rafał Domagała, oficer prasowy KPP w Cieszynie.

  Policjanci pomogli mu wydostać się z mokradeł. Chłopak był bardzo przemoczony i wyziębiony. - Policjanci natychmiast umieścili go w radiowozie i wezwali pogotowie ratunkowe. Zanim 17-letni mieszkaniec Ustronia trafił pod opiekę lekarzy, przekazał policjantom, że w tym miejscu leżał przez blisko 6 godzin! Wpadł ze skarpy do potoku gdy w ciemnościach szedł na skróty do domu - dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *KULTOWA DZIELNICA: Wybierz swoją dzielnicę i zagłosuj w plebiscycie
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama