Najlepsi wychowawcy powalczą teraz w finale naszego konkursu

  Najlepsi wychowawcy powalczą teraz w finale naszego konkursu

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Znamy już nazwiska 10 nauczycieli, którzy znaleźli się w finale naszego konkursu na najlepszego wychowawcę. O wyborze zdecydowała liczba otrzymanych głosów oraz ocena uzasadnień dokonana przez jurorów.
  Sprawiedliwy, można do niego przyjść z każdym problemem, kompetentny, wrażliwy i ma podejście do uczniów - najczęściej takie opisy swoich wychowawców przysyłali głosujący.

  Na nasz konkurs ogłoszony w ramach programu "Szkoła bez przemocy" uczniowie oddali kilkaset głosów i zaproponowali kandydatury ponad 100 nauczycieli. Do drugiego etapu z największą liczbą głosów przeszli: Katarzyna Morawska z Zespołu Szkół w Wierbce, Agnieszka Syrzysko-Świerc ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach, Lidia Bala ze Szkoły Podstawowej im.
  T. Kościuszki w Pankach, Mariusz Leorman z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Gliwicach, Monika Jaskulska z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Katowicach, Barbara Niemiec-Falkus z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śl., Grażyna Chyla z Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu, Beata Tondos z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Będzinie, Wioletta Mól ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siemianowicach Śl. i Krzysztof Albrecht z III LO w Gliwicach.

  W jury konkursu zasiedli: Alicja Kowalska ze stowarzyszenia "Civitas" w Dąbrowie Górniczej, Maciej Osuch, starszy wizytator w Kuratorium Oświaty w Katowicach, społeczny rzecznik praw ucznia oraz dziennikarz "Polski Dziennika Zachodniego".

  - Przyglądając się uzasadnieniom pisanym przez najmłodsze dzieci widać, że dla nich jest ważne, by nauczyciel był miły, uśmiechnięty i potrafił rozwiązać każdy problem. W szkole średniej o wiele trudniej jest zasłużyć sobie na miano nieprzeciętnego wychowawcy. I jeżeli młodzież o kimś tak mówi, to jest to dla niej rzeczywiście wartościowy człowiek - uważa Alicja Kowalska. Zdaniem Macieja Osucha uczniowie lubią ludzi o ciekawych osobowościach. - Jeżeli cenią nauczyciela, o którym mówią luzak, to na pewno ważna dla nich jest też jego mądrość. Oni lubią, żeby ktoś wymagał, ale to robił to mądrze i nagradzał ich za sukcesy - mówi.

  Teraz zapraszamy uczniów do drugiego etapu konkursu. Już w przyszłym tygodniu będziemy drukować w gazecie kupony z nazwiskami finalistów. Przez cały kwiecień kupony można przysyłać do naszej redakcji (41-203 Sosnowiec, ul. Baczyńskiego 25a). Nauczyciel, który uzyska największą ilość głosów, zwycięży w konkursie na najlepszego wychowawcę. Wyniki ogłosimy w maju, a wręczenie nagród zaplanowano w czerwcu w Belwederze w Warszawie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama