Remont DK94 w Dąbrowie Górniczej: Zamkną wiadukt, będą...

  Remont DK94 w Dąbrowie Górniczej: Zamkną wiadukt, będą większe korki [INFOGRAFIKA, ZDJĘCIA]

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont DK94 w Dąbrowie Górniczej
  1/32
  przejdź do galerii

  Remont DK94 w Dąbrowie Górniczej ©infografika Marek Michalski

  Remont DK94 w Dąbrowie Górniczej: Od dziś kolejne drogowe pułapki czekają na kierowców na drodze krajowej nr 94, prowadzącej w kierunku Krakowa lub Katowic. Nie warto jechać na pamięć remontowanym w Dąbrowie Górniczej odcinkiem tej jezdni, ponieważ na około dwa miesiące zamknięty zostanie wiadukt południowy w dzielnicy Strzemieszyce, nad drogą wojewódzką nr 790. A to oznacza poważne problemy i dodatkowe korki, zwłaszcza, że całkowicie zmieniona została w tym miejscu organizacja ruchu.
  Remont DK94 w Dąbrowie Górniczej: - Nie będzie można wjechać na przebudowywany wiadukt, a ruch w obu kierunkach, na Kraków i Katowice, poprowadzony zostanie tylko i wyłącznie specjalnymi łącznicami nitki w kierunku na Sławków, Kraków - tłumaczy Przemysław Kędzior z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego. A to oznacza, że od dziś zamknięty zostanie także zjazd w dół z drogi krajowej nr 94 od strony Krakowa na drogę wojewódzką 790, a także wyjazd z DW 790 na drogę krajową nr 94 w kierunku Katowic.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Remont DK94 w Dąbrowie Górniczej: Korki i objazdy od 8 sierpnia [ZDJĘCIA i WIDEO]


  By w ogóle możliwy był w tym normalny ruch kierowcy muszą jechać "pod prąd" łącznikiem od strony Sławkowa. - Na drodze wojewódzkiej 790, na skrzyżowaniu ze zjazdem i wjazdem na jezdnię w stronę Sławkowa, zorganizowane będzie dodatkowo rondo - wyjaśnia Przemysław Kędzior. Takie rozwiązanie powinno pomóc, ale kierowcy mają obawy. - W tym miejscu mnóstwo tirów skręca na drogę wojewódzką 790 do firm w strefie ekonomicznej, jadą do koksowni, na wysypisko śmieci. Nie wiem, czy nie zablokują tego ronda - zastanawia się Marek Walasek ze Strzemieszyc.

  - Na wiadukcie wykonywane będą przez dwa miesiące prace pod zabudowę nawierzchni i barier energochłonnych oraz związane z wykonaniem dojazdów do wiaduktu. Powstaną elewacje zewnętrzne. Całość będzie przygotowywana do uzyskania pozwolenia na użytkowanie - informuje Lucyna Stępniewska z dąbrowskiego UM.

  Postawienie od nowa wiaduktu w Strzemieszycach wraz z odwodnieniem ma kosztować 9 mln 981 tys. zł. Do tego trzeba wykonać odpowiednie oświetlenie za ponad 615 tys. zł. Prace te wykonuje będzińska firma Banimex, która wspólnie z częstochowskim Drog-Budem remontuje całą DK 94 w Dąbrowie Górniczej. Obecnie ruch skierowany jest na jezdnię w kierunku Sławkowa i Krakowa, a druga część jest remontowana.

  Na większej części odcinka od Sławkowa do Mikrohuty leżą już dwie warstwy asfaltu, niebawem układana będzie warstwa ścieralna. W rejonie skrzyżowań z ul. Zakawie i ul. Anny ułożono betonową nawierzchnię, odporną na duży nacisk. Betonowe wzmocnienia będą mieć też pozostałe skrzyżowania. Zakończenie remontu nitki do granicy z Sosnowcem, zaplanowano na koniec roku. Potem drogowcy będą remontować jezdnię w kierunku Olkusza i Krakowa.

  Wielki remont  Przebudowa dąbrowskiego, 11-kilometrowego odcinka DK 94 ruszyła w maju br. Remont rozpoczął się od rozbiórki wiaduktu nad DW 790. Remontowany jest też wiadukt nad ul. Wojska Polskiego. Na generalny remont krajówki miasto otrzymało unijne dofinansowanie w kwocie ponad 153,8 mln zł, co pokryje 85 procent kosztów inwestycji. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 180 mln zł.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Kto najwybitniejszym absolwentem śląskich uczelni? [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama