Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice Dzieciom"...

  Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice Dzieciom" [PROGRAM, ATRAKCJE]

  Henryka Wach-Malicka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Pokolorowanki" - Teatr Pinokio z Łodzi
  1/3
  przejdź do galerii

  "Pokolorowanki" - Teatr Pinokio z Łodzi ©Jacek Zagajewski

  Czy miłości do teatru można nauczyć? Można! Byle zacząć jak najwcześniej, na przykład wtedy, gdy potencjalny widz ma… kilka miesięcy. Serio, takie przedstawienia już powstają. A jedno z nich zobaczymy w czasie XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice Dzieciom", który rozpocznie się 15 października.
  Ta impreza reklamy nie potrzebuje, od początku istnienia, miała fantastyczne powodzenie. Nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych, bo dorośli też uwielbiają magię teatru lalek. Festiwal zmienia natomiast formułę - nie będzie się odbywał, jak dotąd, w czerwcu, lecz właśnie w październiku oraz w cyklu dwuletnim.

  Tegoroczna oferta jest naprawdę bogata. W ciągu 5 dni obejrzymy 25 spektakli (poszczególne tytuły grane będą dwukrotnie). A w dzielnicowych domach kultury Katowic zaplanowano warsztaty dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez artystów. Organizatorem przeglądu jest katowicki Teatr Lalki i Aktora "Ateneum".

  Do działania solidarnie włączyły się jednak inne instytucje miejskie, a magistrat wziął na siebie ciężar finansowania imprezy, która bez wątpienia Katowicom przydaje sławy, a widzom - przyjemności. Swoją cegiełkę dołożyło i Ministerstwo Kultury.

  Przedstawienia prezentowane będą na scenie głównej i w Galerii "Ateneum", w Teatrze Śląskim oraz w Kinoteatrze Rialto i na ul. Mariackiej. Wystąpią zaś zespoły z: Hiszpanii, Białorusi, Włoch, Kanady i Rosji, a w barwach polskich - teatry z Łodzi, Bielska-Białej, Olsztyna, Poznania, Będzina, Ryglic i oczywiście gospodarze.

  Bilety na festiwalowe spektakle nie kosztują ani grosza więcej, niż te na "codzienne" przedstawienia w "Ateneum", czyli 14 i 12 zł. Festiwal zakończy się 19 października.

  PROGRAM FESTIWALU:  15 października (wtorek)
  godz. 9.15
  Scena Ateneum
  OTWARCIE FESTIWALU
  godz. 9.30 i 11.30
  Scena Ateneum
  Arena en los bolsillos, La Zubia (Hiszpania)
  Elisa Vargas: NA ZEWNĄTRZ JEST MIEJSCE
  godz. 11.30 i 16.00
  Galeria Ateneum
  Olsztyński Teatr Lalek
  NA WARMII DAWNO, DAWNO TEMU wg Marii Zientary-Malewskiej
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama