Menu Region

Planujesz wyjazd na kanonizację Jana Pawła II? [PRZECZYTAJ...

Planujesz wyjazd na kanonizację Jana Pawła II? [PRZECZYTAJ KONIECZNIE]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Aldona Minorczyk-Cichy, Marta Paluch

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Biura podróży już organizują wyjazdy do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II. Beatyfikacja polskiego papieża w maju 2011 r. ściągnęła do Rzymu ok. 600 tys. Polaków, w tym niemal co 10. pielgrzyma była z województwa śląskiego. Jak zawsze w takich przypadkach, wśród setek uczciwych organizatorów wyjazdu mogą pojawić się pojedynczy oszuści. Ostrożność należy zachować także na miejscu. Nie wszyscy w kwietniu przyjadą na Plac św. Piotra, by się modlić. Będą i tacy, którzy chcą pielgrzymów zwyczajnie oszukać.
Planujesz wyjazd na kanonizację Jana Pawła II? [PRZECZYTAJ KONIECZNIE]

Na placu św. Piotra będą pielgrzymi ze wszystkich stron świata. Kieszonkowcy też

(© Arkadiusz Gola)

Kieruj się zdrowym rozsądkiem i sprawdzaj

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się dopiero 27 kwietnia 2014 roku. My jednak już teraz gromadnie szykujemy się na tę podróż.

- To jest specyficzny wyjazd. Nie wycieczka objazdowa, nie odpoczynek na plaży, a bardzo konkretna sprawa, do której trzeba się dobrze przygotować. Można jechać na własną rękę, ale wtedy, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, trzeba znać język i specyfikę miasta.
Trzeba wiedzieć choćby to, o której godzinie wyjechać z hotelu, aby nie utknąć w korku - mówi Grzegorz Chmielewski, prezes śląskiego oddziału Polskiej Izby Turystyki.

Biura podróży takie szczegóły mają opanowane. Jednak z drugiej strony, za ich usługi zapłacimy więcej niż gdybyśmy wszystko zorganizowali sami.

- Nie spodziewam się, żeby w przypadku tego konkretnego wyjazdu były oferty last minute. Bezpieczniej będzie poszukać oferty wcześniej, wybrać np. taką z dodatkowymi punktami programu, czy z lepszym zakwaterowaniem. Przede wszystkim zaś trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i dokładnie porównać ceny ofert na przykład w internecie - dodaje Grzegorz Chmielewski i ostrzega przed nieuczciwymi organizatorami:

- Wyjazdy na kanonizację będą organizowane przez biura podróży oraz przez parafie. Mogą się także pojawić biura powołane tylko z okazji tej uroczystości. Ja bym się ich wystrzegał - podkreśla Chmielewski.

Jego zdaniem, bezpieczniej jest wykupić wyjazd u renomowanych tour operatorów, członków Polskiej Izby Turystycznej figurujących w oficjalnym rejestrze. - Oczywiście że wpadki zdarzają się nawet najlepszym, ale w ich przypadku można przynajmniej mieć pewność, że, zgodnie z zasadami, na pewno zostaniemy odwiezieni do kraju - dodaje.
W ofertach biur podróży są wyjazdy kilkudniowe, których ceny wahają się w granicach kilkuset złotych, a także wyjazdy kilkunastodniowe, których ceny oscylują w granicach 1900-2700 złotych.

Drogo? Niestety, taka pora roku- Końcówka kwietnia to już droższe noclegi, także te na peryferiach Rzymu. Dodatkowo firmy transportowe też będą chciały zarobić i raczej nie spuszczą z cen. Trzeba się więc przygotować na spory wydatek - podkreśla Chmielewski.
1 3 »
Reklama
6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

sprezdaz biletu

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edysienka1@gmail.com (gość)  •

z powodu choroby chce odsprzedac bilety lotnicze wizz air
wylot 25.04 godz 12.10 z lotniska chopin w wawie do rzymu fumicino, powrot
30,0415.15 z fumicino do warszawy chopin okecie, cena okazyjna

odpowiedzi (0)

skomentuj

wyprawadowloch.blogspot.com

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wyprawadowloch.blogspot.com (gość)  •

Jak i za ile można, czy raczej możnabyło pojechać na kanonizacje do Rzymu

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gość

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kanonizacja (gość)  •

polecam wyjazd na Kanonizację z Biurem Pielgrzymkowym AVE z Katowic! 23 lata na rynku mówi samo za siebie

odpowiedzi (0)

skomentuj

kanonizacja-infor.com

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kanonizacja-infor.com (gość)  •

PROFESJONALNE I BEZPŁATNE CENTRUM INFORMACYJNE WYJAZDÓW NA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II ORAZ JANA XXIII - nie prowadzimy sprzedaży miejsc, tylko je rezerwujemy

odpowiedzi (0)

skomentuj

szuapcugym na Anaberg

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żyniaty kopruch (gość)  •

A jo se puda na Anaberg mom po drodze i za darmo,pra Kamraty, Pyrsk wom na szlustydnia:)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Mamy

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

21wiek (gość)  •

przestańcie omamiać ludzi ? wszystko ostatni kreci się wokół tych darmozjadów,ciekawe czy Wojtyła wiedział o tych zbokach.

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama