Dziś w Katowicach obchody likwidacji obozu w Ostaszkowie

  Dziś w Katowicach obchody likwidacji obozu w Ostaszkowie

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przed Grobem Policjanta Polskiego i w auli odbywają się uroczystości związane z 69 rocznicą likwidacji obozu w Ostaszkowie.
  Obchody zorganizowane są przy współudziale Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r."

  Na uroczystość zaproszono nauczycieli wraz z uczniami oraz wszystkich zainteresowanych odkrywaniem historii. Zostały one poprzedzone IX Spotkaniem z Historią pt. "Nie zabijaj!". Patronat nad uroczystością objęli: Wicepremier Rady Ministrów Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Komendant Główny Policji, Prezydent Miasta Katowic, Śląski Kurator Oświaty w Katowicach, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Komendant Szkoły Policji w Katowicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama