BBTS Bielsko-Biała wstydu nie przyniósł w meczu z Asseco Resovia

Wstydu nie było - to najkrótszy i najlepszy komentarz do pierwszego meczu siatkarzy BBTS Bielsko-Biała w nowym sezonie PlusLigi siatkarzy. Podopiecznym trenera Janusza Bułkowskiego przypadł zaszczyt wystąpienia w spotkaniu inauguracyjnym rozgrywki ekstraklasy, w dodatku na parkiecie mistrzów Polski z Rzeszowa.

Bielszczanie wprawdzie przegrali 0:3, ale stawili zacięty opór faworytom, szczególnie w pierwszym secie. BBTS prowadził 20:17 i 22:19, ale w końcówce tej partii górę wzięło doświadczenia gospodarzy, którzy wygrali 26:24. W następnych setach Resovia kontrolowała już sytuację.

- Będziemy chcieli utrzymać dobrą dyspozycję również w kolejnym meczu - komentował zawodnik bielskiej drużyny Maciej Fijałek, cytowany przez serwis internetowy BBTS-u.

- Z końcówkami mieliśmy problemy już w trakcie przygotowań. Musimy to zmienić - zapowiedział kapitan bielszczan Grzegorz Kokociński.

W sobotę Jastrzębski Węgiel zagra u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn (początek godz. 18), o a AZS Częstochowa na wyjeździe z Transferem Bydgoszcz (17).